Jump to content

ewusz

Użytkownicy
 • Content count

  124
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by ewusz


 1. Byłam Sekretarką Adolfa Hitlera, Christa Schroeder

  Z Hitlerem do końca, Traudl Junge

  Pierwsza Hitlera wielbiła, druga rozliczyła się ze swojej z nim przeszłości. Dwie książki, które w zasadzie opisały z punktu tego samego stanowiska życie u boku Hitlera. Ale wnioski obu Pań w zasadzie zupełnie inne. Christa w zasadzie nic sobie do zarzucenia nie miała, za to Traudl u schyłu życia z depresją zakończyła życie myśląc, że mogła przecież zupełnie inaczej się zachować.


 2. W takim stanie w jakim był Hitler już po 21.07.1944 r. ciężko mi uwieżyć, że w głowie mu było robienie dziecka Ewie Braun. Przeczyłoby to jego opiniom, że nie chce dzieci bo zapewne byłoby tępe (ergo - dzieci geniuszy). Ale w zasadzie coś w tym jest, że nigdy nie udało mi się trafić na żadną literaturę, z której wynikałoby, że ktoś zrobilł badania potwierdzające, iż znaleziono szczątki Ewy Braun. Niedawno czytałam książkę Heinza Linge "Byłem kamerdynerem Hitlera", w której zdawał się nie mieć wątpliwości, iż spalił zarówno ciało Hitlera jak i jego małżonki. Wspomnienia Traudl Junge też w zasadzie potwierdzają, iż Ewa Braun naprawdę była przygotowana na śmierć. Z resztą miała dwie próby samobójcze... Nie wydaje mi się, że w obliczu wydarzeń kwietnia 1945 roku do głowy by jej weszła inna opcja niż śmierć przy ukochanym.

  A i dodam jeszcze, że Gretl - siostra Ewy urodziła córkę, której dała tak samo na imię jak Ewa, i ona też się zabiła.


 3. Właśnie wyczytałam, że Goering w chwil, kiedy oddał się w ręce aliantów miał pomalowane na czerwono paznokcie - jednocześnie razem ze sobą miał całą walizeczkę Parakodinu- leku na serce, których brał 20 rano i 20 wieczorem- na sen. On w czasie wojny musiał być niesamowitym dziwakiem, w jednej ze swoich posiadłości trzymał nawet małe lwiątko.


 4. "Dzieci nazistów"?

  A jak ich zdefiniować, w temacie będzie mowa o potomkach przeszło 7 milionów Niemców i Austriaków?

  Cokolwiek bym nie zaproponowała, nie napisała i tak będzie źle dla drogiego secesjonisty. Skoro zaproponowałam taki temat, w dziale dotyczącym II WOJNY ŚWIATOWEJ, to owszem chodziło mi o dzieci zbrodniarzy wojennych.

  Jeśli chodzi o Katrin Himmler to z wywiadów, które ona udziela chyba nie do końca wynika, iż ona chwali czy też broni swojego wuja. Wydaje mi się, że jest dosyć sprawiedliwa jeśli chodzi o opisywanie Himmlera zarówno od strony prywatnej jak i zbrodni, których się dopuścił. Inna sprawa jeśli chodzi o jego córkę Gudrun Burwitz, która jest (bądź była- nie wiem czy jeszcze żyje musiałaby mieć ok 83, 84 lata) członkinią organizacji Cicha Pomoc wspierającej zbrodniarzy wojennych.


 5. Zbrodniarze wojenni tak jak inni ludzie mieli swoje rodziny: żony, dzieci. Nie każde dziecko podzieliło los rodziny Goebbelsów. Część tych dzieci przeżyło wojnę, a nawet żyje do dziś.

  Zaczynam od Niklasa Franka, autora książki "Mój ojciec Hans Frank", którą napisał w formie listów do ojca. Zdecydowany jego przeciwnik. Obecnie ma 73 lata, nie wiem czy nadal, ale był dziennikarzem gazety "Stern".


 6. Chodziło mi drogi secesjonisto tylko i wyłącznie o stosunek do kobiet w jego otoczeniu, a zwyczajną literówkę i dziwne wypominanie mi owej w słowie gentleman uważam za co najmniej dziwne... Oczywistym jest, że mam świadomość o tym co zrobił Polkom, Żydówkom i Cygankom, ale temat dotyczy jego DOBRYCH STRON, więc na tyle ile mam wiedzy próbuje je wyszukać. Fajnie by było jakbyś wypominał to w mniej "nieczuły" sposób!


 7. Próbuję wyszukać dobre strony, zawsze to lepiej wyżyć się na płótnie niż na człowieku. Traudl Junge w zasadzie dosyć pochlebnie się o nim wypowiadała jako o swoim pracodawcy, z resztą widać to na DER UNTERGANG, że wobec kobiet w swoim otoczeniu był dosyć uprzejmy. Podobnie widać to po listach które pisywał do różnych kobiet, że chyba rzeczywiście akurat względem nich był całkiem w porządku. Fakt, że zamknięcie Geli w "złotej klatce" doprowadziło ją do samobójstwa, co wydaje mi się, że nie zmienia faktu, że był gentelmanem.


 8. Polecam książkę oraz film na jej podstawie "Kobieta w Berlinie". Szkoda, że autorka pozostać chciała anonimowa, przedstawiła kilka miesięcy swojego życia w Berlinie 45' oraz los niemieckich kobiet kiedy rosyjskie wojska wtargnęły do stolicy Niemiec. Co mnie zdziwiło to chyba to, że ona to co się jej działo w tym czasie (gwałty,kradzieże,głód) sprowadziła do wyrównania rachunków. Ona- Niemka, musiała liczyć się z tym, że tak właśnie się stanie.


 9. O czym w zasadzie wcześniej nie wiedziałam, ale życie uczy :) jedną z pierwszych miłości Adolfa była niejaka Mizzi Reiter, młoda, 16-letnia dziewczyna, która zakochała się w Wodzu, choć na początku go nie lubiła. Był starszy 20 lat, mawiała, że jego wąs przypomina wielką czarną muchę. Szybko jednak, po zaproszeniu na jeden z wieców, na którym przemawiał straciła dla niego głowę. Pisał do niej listy miłosne zwracając się do niej "DROGIE DZIECKO". Miłość nie przetrwała, gdyż Adolf wybrał władzę i "poślubił" Niemcy.


 10. Joseph i Magda mieli w sumie sześcioro dzieci. Magda urodziła ich siódemkę. Pierwszy był Harald. We wrześniu 1932 roku urodziła córkę Helgę. Następnie 13 kwietnia 1934 roku na świat przyszła kolejna córka Hilde. W październiku 1935 roku Magda powiła mężowi wyczekiwanego męskiego potomka Helmutha. 19 lutego 1937 r. urodziła się Holde, 5 maja 1938 Magda urodziła Heddę, zaś 20 października 1940 r. pojawiła się Heide. Kilkakrotnie Magda poroniła. Wszystkie dzieci miały imię zaczynające się na literkę H, co oczywiście spowodowane było jej wielką miłością do Hitlera. Odznaczona "Krzyżem Honorowym Niemieckiej Matki" 1 maja 1945 roku Magda podjęła decyzję aby szóstka jej dzieci zakończyła wraz z upadkiem III Rzeszy swoje krótkie życia.

  Kiedy dwa dni później Rosjanie po raz pierwszy weszli do bunkra, znaleźli ciała dzieci. Wszystkie leżały w swoich łóżkach w białych koszulach nocnych, bez żadnych widocznych obrażeń – za wyjątkiem Helgi. Jak wykazała przeprowadzona przez Rosjan sekcja zwłok, miała ona sińce na twarzy, co oznaczało, że zmuszono ją do zażycia cyjanku siłą.


 11. "Wieczorem przychodzi Magda Quandt. I pozostaje bardzo długo. I rozkwita w porywającej jasnowłosej słodyczy". Joseph poznał Magdę pod koniec 1930 roku. Miała wtedy 29 lat. A Goebbels w swoim dzienniku zaznaczał wszystkie kontakty intymne ze swoją nową wybranką. A jutro będzie rocznica ich ślubu :) Pobrali się 19 grudnia 1931 roku.


 12. Pierwszy mężem Magdy Goebbels był Günther Quandt starszy od niej 19 lat. To właśnie z nim miała syna Haralda. Dla niego zmieniła wiarę z protestantyzmu na katolicyzm. Życie miała z nim w dostatku i luksusie. Mąż bardziej traktował ją jak ojca niż jak męża i życzył sobie nawet aby wszystkie wydatki notowała skrupulatnie w zeszycie. Małżeństwo trwało 9 lat, skończyło się w zasadzie romansem Magdy z Żydem- Chaim Vitaly Arlosoroff... A potem przyszedł rok 1930 i pierwszy wiec Magdy NSDAP.


 13. Ostatnio czytając fragmenty książki "przegrane życie ewy braun" zwróciłam uwagę na fragment, który opisywał stosunek kobiet do hitlera. Autorka książki przytaczała cytaty z listów kobiet, które dosłownie proponowały Hitlerowi, że urodzą im dziecko. On zaś cały czas powtarzał, że poślubił Niemcy :) Może coś w tym jest, że taki zakazany owoc, który on sam sobie stworzył powodował, że przynajmniej kobiety tak do niego lgnęły. No przystojny to on raczej nie był, a kobiety i tak po prostu piszczały na jego widok... Władza potężna siła... Może dlatego go wielbiły tłumy właśnie przynajmniej ta kobieca część, że był kawalerem, który hitem zdobył władzę...

  // Ortografia - kolejne błędy to ostrzeżenie. F.


 14. Ale to trochę taki absurd życiowy, na sam widok tego co on nakazał, podnosiło mu się do żołądka, ale jednak dalej w to brnął, wykorzystując innych Żydów, żeby zakopywali swoich rodaków... A on chyba jako główny tego autor to robił... To znaczy myślał co zrobić aby zabić nie robiąc tego osobiście...

  Dodam jeszcze, że widziałam program jego siostrzenicy właśnie o nim i tak się zastanawiam, czy on jakiś "oficjalnych" potomków po sobie zostawił...


 15. Ciekawa jestem jak teraz Niemcy myślą o Hitlerze, tzn jak jest np przedstawiany w szkołach... Kiedyś wyszukałam na sieci jakąś stronę, w której młody chłopak pokazywał gdzie są jakieś ważne historyczne miejsca w Niemczech i wynalazł, że w miejscu gdzie było miejsce, gdzie spalono Hitlera jest teraz piaskownica dla dzieciaków w jakimś osiedlu niemieckim....


 16. Ostatnio na youtubie oglądałam sobie jakiś program o Himmlerze. Jakiś Pan wypowiadał się, że eksterminacja Żydów w postaci ich wystrzeliwania nie dawała w zasadzie pożądanego rezultatu i zdecydowano się na spaliny auta i potem cyklon B również i z tego powodu, gdyż kiedyś Himmler brał udział w takim jednym wystrzelaniu i odłamek mózgu Żyda poplamił ulubiony Himmlera płaszcz...

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.