Jump to content

toure2006

Użytkownicy
 • Content count

  12
 • Joined

 • Last visited

About toure2006

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Kontakt

 • AIM
  6505313

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Dąbrowa Tarnowska
 1. Na wojnach i innych incydentach historycznych najbardziej zyskała Szwajcaria. Dlaczego ? Sami sprawdźcie.
 2. Bitwa, którą chciałbyś zobaczyć

  ja chciałbym zobaczyć desant w Normandii ;D
 3. Piwo w Egipcie?

  Wierze, że Egipcjanie pili piwo, czyli sprawa Nektaru greckich bogów jest wyjaśniona
 4. Oni ocalili Londyn

  Trzeba podkreślić to, że Niemcy mieli ogromną przewagę, jeżeli chodzi o poziom technologii. Owszem Anglicy też mieli dobry sprzęt, ale rakiety V2 były dla Niemców powodem do dumy. Można nawet powiedzieć, że Niemcy niejako wyprzedzali epokę.
 5. Błędy Persów

  Jednym z błedów Persów to np. zwycięstwo pod Termopilami. Kserkses odniósł tzw. Pyrrusowe zwycięstwo, przez które odniósł takie straty w armii, że jego podbój reszty Grecji był opóźniony.
 6. Spartanie to były swego rodzaju maszyny do zabijania. Zgiełk bitwy nie był dla nich niczym strasznym, a zabicie paru ludzi to dla nich nic takiego. Polecam film "300", który znakomicie odzwierciedla zachowanie Spartiatów na polu bitwy. Pozdr
 7. Dlaczego nie podbiliśmy Prus?

  Rzeczywiście byli dość poważnym zagrożeniem dla Polski, ale trzeba tez wziąć pod uwagę Prusy i morze. Bolesław Krzywousty napewno wiedział, że dostęp do morza bardzo poprawiłby ich gospodarke.
 8. Cele wypraw krzyżowych

  Jednym z głównych celów wypraw krzyżowych było wzbogacenie się. Już w tamtych czasach ludzie myśleli przeciez o kasie.
 9. -Na pewno ukształtowanie terenu. -Różnice kulturowe -Niemożliwy normalny kontakt (mówie tu o języku) -Trzeba też, wziąć pod uwagę, że państwa nie były jednakowo rozwinięte Moim zdaniem było to możliwe, ale niezwykle trudne do zrobienia, przez Kartagine, Persów i inne konflikty nie mieli czasu, żeby zajmować sie sprawami, które i tak nie zakończyłyby sie sukcesem Pozdr
 10. Wojna trojańska

  Nie ma wątpliwości co do istnienia Troi po tym jak niemiecki archeolog Heinrich Schliemann odkrył ruiny siedmiu miast nieopodal miejscowości Hisarlik w Turcji. Prawdopodobnie Troja VI (Schliemann je ponumerował) to miasto z Illiady Homera ponieważ data upadku miasta to przedział od 1250 do 1183 roku przed naszą erą. Znaleziono tam wiele przedmiotów, które potwierdzają to o czym mówię i ja całkowicie wierze w tezę Schliemanna. Mam nadzieje,że ktoś podziela moje zdanie.
 11. Odkrycia i wynalazki Greków.

  Moim zdaniem największym moze nie wynalazkiem, ale osiągnięciem Greków była wiedza jaką oni opanowali. Byli ojcami zarówno filozofii i jej kierunków (stoicyzm,epikureizm,cynizm), ale trzeba tez wspomnieć o naukach ścisłych i o takich wielkich uczonych jak Pitgoras czy Tales.
 12. Afera Bergu

  Potrzeba mi jak najwiecej informacji na temat Afery Bergu ktora miala miejsce w latach 1951-52. Pomocy to bardzo pilne. Z góry dzięki za pomoc.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.