Jump to content

Karo

Użytkownicy
 • Content count

  65
 • Joined

 • Last visited

About Karo

 • Rank
  Ranga: Licencjat
 • Birthday 06/10/1991

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Starożytność

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  nad Bałtykiem
 1. W tym roku czeka mnie rozszerzona matura z historii. Powoli zbieram materiały i podręczniki do nauki, jednak przydałoby mi się jakieś dobrze napisane, sprawdzone repetytorium z zebranymi i pogrupowanymi informacjami. Czy możecie mi coś polecić? Jakie wydawnictwo, może autor? Pozdrawiam
 2. Hmm...podpisanie umowy o tarczy antyrakietowej...choć zobaczymy co z tego wyniknie, na pewno wybór Baracka Obamy, tak z końcówki roku to z pewnością zaostrzenie konfliktu w strefie Gazy.
 3. Czego teraz słuchasz?

  A nie ostatnio w przypływie sentymentu natchnęło na Bregovica... cudowne klimaty
 4. Osiągnięcia Sumerów

  Ja słyszałam, ze pierwsze. Ponadto wprowadzili sześćdziesiętny pomiar czasu - 24 godz, 60 min. i 60 sek , umieli rozwiązywać równania kwadratowe , a co najciekawsze podobno potrafili wytwarzać prąd, czego dowodzą odnalezione w Mezopotamii naczynia, wypełnione prętami z kwasem. To chyba także oni stworzyli pierwsze odważniki.
 5. Człowiek Roku 2008 - finał

  Ja głosuję na Sikorskiego...jakże oryginalnie A tak bardziej poważnie, jeden z moich ulubionych polityków i rzeczywiście zasłużył na takie wyróżnienie.
 6. Piraci

  Przyczynił się do zwycięstwa floty angielskiej pod Gravelines w 1558 r. Z resztą to za swoje "chwalebne" zasługi dla Anglii otrzymał od Elżbiety I Wielkiej tytuł sir.
 7. Wydaje mi się, że to raczej Indianie mieli znacznie liczebniejszą "armię". W porównaniu z imperium tubylców, konkwistadorzy byli tylko "garstką". A zdecydowała nie liczebność, ale technika, wyszkolenie , a przede wszystkim poziom rozwoju tych cywilizacji.
 8. Ja spotkałam się kiedyś na biologii z teoria, według której jednym z powodów wyginięcia neandertalczyków było to, iż ich budowa anatomiczna, zwłaszcza o wiele węższa niż u współczesnego człowieka miednica utrudniała porody , co powodowało dużą śmiertelność wśród nowo narodzonych osobników, co z kolei w połączeniu z innymi czynnikami sprawiło, że po prostu drastycznie spadał ich przyrost naturalny. Jednak na ile to może być prawdziwa teoria, nie jestem pewna...
 9. Teatr Telewizji Polskiej

  Ja bardzo lubię i często oglądam. Może nie zawsze, ale co ciekawsze sztuki z chęcią
 10. Najgorszy władca Persji

  Ja sądzę, że mimo wszystko mógł zrobić więcej, aby zatrzymać Aleksandra. Gdyby zdecydował się np. na przeniesienie wojny do Macedonii i Grecji możliwe, że podbój Aleksandra potoczyłby się inaczej.
 11. Kluczowy moment wojny peloponeskiej

  A moim zdaniem wyprawa sycylijska była bardzo ważnym momentem, bo przecież znacznie osłabiła Ateny, a zwłaszcza ich flotę. Generalnie była ogromną porażka tego polis. Poza tym bitwa pod Ajgospotamoj, moment może nie tyle kluczowy, co rozstrzygający.
 12. No właśnie, takie przeżycia jak wojna sprawiają, że człowiek zamyka sie w sobie, a co najgorsze traci zaufanie do ludzi, które ciężko jest potem odbudować. Nawet jeśli niektórym udało się wrócić do normalnego życia to takich wspomnień nie da się wymazać z pamięci i mogą one później powracać w różnych momentach. Poza tym wielu ludziom , którzy tamte dni przeżyli nigdy nie udało się wyzbyć nienawiści, a nienawiść często uniemożliwia normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.
 13. Niemcy

  Ja oglądałam go już dwa razy i bardzo mi się podobał. Utrzymany w dobrym klimacie, wierne odzwierciedlenie dramatu. Najbardziej zaciekawiła mnie postać Ruth, no i oczywiście poruszający motyw samobójstwa profesora.
 14. "Inglourious Basterds"

  Latem tego roku do kin ma wejść nowa produkcja Tarantino "Inglourious Basterds". Ciekawi mnie co sądzicie? Chcielibyście obejrzeć? Czy raczej twierdzicie, ze to fikcja i nie warto? Onet.pl FILM filmweb.pl
 15. Najgorsze jest to, ze tego typu pisma sprzedają się najlepiej, mają najszersze grono czytelników i znikają z kiosków jak świeże bułeczki. Wydaje mi się, że część ludzi czyta takie gazety po to, aby móc potem powiedzieć : "tak, jestem na bieżąco, dużo czytam", podczas gdy poważnego pismo nie tylko by go zanudziło, ale i nigdy by go nie zrozumiał.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.