Jump to content

kamoon

Użytkownicy
 • Content count

  3
 • Joined

 • Last visited

About kamoon

Kontakt

 • AIM
  3921776

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Ateny
 • Zainteresowania
  Starożytny Egipt
 1. Piramidy w Grecji?

  dzieki, ale zdjecia nie wiele mi daja:) w pszyszłym tygodniu jedziemy tam. Jak czegoś się dowiemy to napewno o tym napisze.
 2. Bogowie starożytnego Egiptu...

  Musze przyznać, że pierwszy raz spotykam się z określeniem Szu, czy Geb (dotyczy to też Nut) jako bogów. Z tego co wiem, było to uosobienie powietrza, ziemi i wody. Geb miał być mężczyzną leżącym na plecach, Szu malutkim i chudym mężczyzną trzymającym na rękach (podobnie jak Atlas) Nut - kobietę o ciele ozdobionym gwiazdami tworzącą luk. Po jej plecach zaś miala przesuwać się łódź Boga - Słońca. Ja myślę, że człowiek nie stworzyłby sobie bogów, jeśli nie byli mu potrzebni. Każdy za coś odpowiadał, każdy miał jakąś wyznaczoną rolę. Dlatego właśnie w zależności od miasta w Egipcie, jego położenia i warunków tam panujących ludność wierzyła w różnych bogów. Osobiście najbardziej przepadam za Izydą bo jest jakgdyby uosobieniem kobiecości i Ozyrysem bo to w końcu od niego zależałoby moje życie po śmierci:)
 3. Piramidy w Grecji?

  A właściwie jedna. Konkretna. Znajduje sie na polwyspie Pelopones w Argolidzie. Gdzie dokładnie, narazie nie wiem. Udalo mi sie znaleść filmik, na którym dość niewyraźnie ją widać: http://www.authorway.com/mythopedia/index....mid=71&id=8 Prawdopodobnie powstała przed piramidami w Egipcie. Udało mi się również dowiedzieć, że w miejscu, gdzie się znajduje przebiegał szlak handlowy z Egiptem, a w późniejszym okresie teren ten należal do Mezopotami. Chciałabym sie dowiedzieć czegoś więcej na ten temat. W internecie nie znalazlam żadnych innych informacji.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.