Jump to content

asiolekb

Użytkownicy
 • Content count

  8
 • Joined

 • Last visited

About asiolekb

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Kontakt

 • AIM
  7110530
 1. Których bogów uważacie za najważniejszych? Którzy mogli być "przydatni" dla starożytnych Egipcjan, a którzy mogli by się wam "pomóc"? Ja osobiście sądzę, że dla Egipcjan "przydatni" byli bogowie tacy jak: Tefnut-bogini wilgoci; Szu-bóg powietrza; Geb-bóg będący uosobieniem ziemi; Re-bóg słońca, stwórca i pan wszechświata, nieba; Sobek-bóg wód; Renenutet-bogini żniw i płodów oraz Ozyrys-bóg śmierci, płodnej natury i odrodzonego życia, sędzia zmarłych, władca ziemi, podziemi i Krain Nieśmiertelnych.
 2. Osiągnięcia Sumerów

  Zgadzam się, aczkolwiek uważam, że koło było znane, ale dopiero przez Sumerów zastosowane... :wink:
 3. Osiągnięcia Sumerów

  Ile znacie osiągnięcia Sumerów i jakie? Które z nich uważacie za największe i najważniejsze??
 4. El Dorado- "Złote Miasto"

  Na przełomie XVI i XVII wieku wierzono iż istnieje miasto ze złota."Kacyka z plemienia Czibczów rozbierano z szat, smarowano żywicą, poczym ciało pokrywano złotym proszkiem. Następnie wódz, niczym połyskująca złota statua, w towarzystwie świty odpływał na środek jeziora, gdzie kąpał się i wrzucał do wody, w ofierze bóstwom, cenne klejnoty." Czy naprawdę istniało? Czy wierzycie w nie, a może uważacie tylko za "głupi" mit? A może chodzi tu o wewnętrzne "złoto"?
 5. Co uważacie na ten temat? Dlaczego średniowieczne klasztory można traktować jako samodzielne miasta? Ile pomieszczeń może być w takim klasztorze? Czy na pewno znamy prawdziwe historie klasztorów? Oraz czy znacie jakieś strony ze zdjęciami wnętrza oraz wyglądu zewnętrznego klasztorów?
 6. Całowicie się z tobą zgodzę. To tak jakby ktoś powiedział że Maria Curie-Skłodowska wynalazła rad i polon :arrow: A ona te pierwiastki odkryła:)
 7. Dziękuję za szybkie odpowiedzi, wątek przeniosę na forum ponieważ bardzo jestem ciekawa jakie inni mają koncepcje na ten temat.
 8. Jak uważacie dlaczego człowiek podjął się uprawy roli i hodowli zwierząt? Najsłynniejsze hipotezy na ten temat mówią o zmianie klimatu, powodach demograficznych oraz ideologiczno-religijnych. Może macie własne zdanie na ten temat?
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.