Jump to content

PITBRYL

Użytkownicy
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by PITBRYL

 1. Metody walki Żydów z eksterminacją ich narodu

  w wrześniu 1939r. przywódcy społeczności żydowskiej w Palestynie poinformowano brytyjczyków o gotowości ludności cywilnej do walki z hitlerowcami http://www.izrael.badacz.org/historia/syjonizm6.html ale walczyli oni tylko na bliskim wschodzie.
 2. Odkrycia i wynalazki Greków.

  Jednym z największych wynalazków greckich była pieniądz,a mianowicie moneta z kruszcu. Monet w Grecji zaczęto używać już w VIIw pne.
 3. Najtragniczniejsza data w historii świata

  Zdecydowanie 06.08.1945 data zrzucenia bomby atomowych na Hiroshime. Nigdy tylu ludzi nie zginęło wciągu jednego dnia a co dopiero kilku minut.
 4. Metropolis - wielki dokument czy bajka?

  Według mnie to przede wszystkim sztuka, jak na tamte czasy bardzo futurystyczna. Wizja ostrzegająca co się stanie jeśli nie zniknie podział klasowy. Film odzwierciedla problemy społeczne okresu między wojennego oraz relacje w nim zachodzące. To właśnie wykorzystanie tych problemów pozwoliło dojść do władzy między innymi Hitlerowi czy Leninowi. Uważam że ,,metropolis" jest źródłem wiedzy o ludziach tamtej epoki i ich życiu codziennym.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.