Jump to content

jordi

Użytkownicy
 • Content count

  5
 • Joined

 • Last visited

About jordi

 • Rank
  Ranga: Uczeń
 1. Ja jednak typuję Kościół w PRL i XIX wiek. Wiem , że potrzebne na koniec eseju są wnioski , własne opinię. Nadal niestety mam problem z formułowaniem ich na temat Kościoła w PRL (żeby nie wyrażać oczywistych opinii jednocześnie). Czy jest ktoś w stanie mi podrzucić link, tytuł książki bądź na coś nakierować? Czy na końcu eseju trzeba zawierać tezę "co by było gdyby"?(w dziale esej maturalny nic takiego nie widziałam , ale dziś mnie powiedziano mi, że dlatego moje zakończenia zawsze są takie słabe, bo nie zawieram takich tez...) Polski moim zdaniem nie był trudny, mówię o podstawowym.
 2. Właśnie! Ja przygotowuję się ze stosunków z Szwecją, Kościół, gospodarka XX-lecie. Mam nadzieję , że oszczędzą PRL bo mi też to się miesza. A co trzeba mieć ,żeby wejść na poziom 3?
 3. Matura 2008 i przelicznik

  Ok, spokojnie. tak jest na uw, chciałam pomóc, ot co!
 4. Matura 2008 i przelicznik

  A nie jest tak, że angielski lepiej mieć rozszerzony bo liczą wtedy razy 1,5 punktu a za podstawowy 1.>>>>? może stąd ta pomyłka...bo podobnie z hist i wosem... //Adm. Interpunkcja.
 5. Probna matura z historii 2008

  nie jestem pewna czy to dobre miejsce na to pytanie, bo może warto założyć nowy temat , ale może zaczniemy typować (jakieś przecieki..?:wink:) majowy temat????? np. ktoś napisał o tym styczniowym , więc w połowie się sprawdziło;) ja np. słyszałam , że mediewista układa maturę, więc wnioskuje, że z tego okresu będzie temt, ale może ktoś ślyszał inaczej...?
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.