Jump to content

Frida

Użytkownicy
 • Content count

  3
 • Joined

 • Last visited

About Frida

Kontakt

 • AIM
  3889607

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Gubin
 • Zainteresowania
  Muzyka, Sztuka, Historia, Biologia
 1. Przecież Carter pisał sprawozdania z odkrycia.. hah sarkofag z szlachetnego żółtego kwarcytu mogę opisać wymiarami ale maska... o ale amm wymiary 3 trumnę czyli ostatnia miała 1,85 metra a była grubości od2,5 - 3,5 mm więc z jakichś tam proporcji można policzyć. no ale hah jestem raczej niewtajemniczona w wymiary samej maski. //Adm. Zaczynamy zawsze z dużej litery.
 2. Koty w Egipcie

  Wiem narazie tylko że koty były strażnikami świata umarłych... pilnowały by dusze tam przebywające nie wracały do świata żywych.były święte hah były całe cmentarzyska kotów np w Bubastis i Benihasan - cmentarze godne bogów(tak jak byków Apis,ibisów w Aszmunen, krokodyli w Ombos, baranów w Elefantynie itp) święte zwierzę musiało być charakterystycznej maści np. jak byki Apis musiały mieć biały trójkąt na czole tak i koty musiały ale nie wiem hah nie było już napisane co.spędzało ono swe życie w świątyni pod opieką kapłanów. kiedy zdychało wśród uroczystych ceremonii balsamowano je i grzebano a jego miejsce zajmowało kolejne spełniające wymagania(odpowiednie znamiona). te informacje znalazłam w "bogowie,groby,uczeni" C.W.Ceram a.
 3. Ramzes XIII to też tytułowy bohater "Faraona " gdzie jego postaćwzorowana jest na Echnatonie, reformatorze religijnym i politycznym Egiptu. Ale normalnie to nie wprowadzał o ile mi wiadomo żadnych większych zmian religijnych.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.