Jump to content

angel

Użytkownicy
 • Content count

  19
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by angel

 1. O ile się nie mylę w 1611 Jan Zygmunt Hohenzollern z brandenburskiej dynastii zaczął "opiekować się" chorym umysłowo księciem pruskim przy aprobacie króla RON Zygmunta III Wazy. Waza potrzebował wtedy poparcie w zmaganiach z Rosją i odzyskaniu tronu szwedzkiego więc bez namysłu podjął ta fatalną w skutkach decyzję.
 2. Pułkownik Ryszard Kukliński

  Tak jak w 1830 roku podchorążowie nie martwili się, że pracowali dla Cara. To trochę inna sprawa bo podchorążowie służyli w wojsku od niedawna i wciąż byli pod wpływem liberalnych tendencji panujących wcześniej w wojsku napoleońskim. Kukliński służył w armii bardzo długo, i wyraźnie od początku był oddany komunistycznym władzom czego nie można powiedzieć o podchorążych służących carowi.
 3. Maturalne wypracowanie

  U nas wcale nie trzeba robić planu, a większość osób pisze rozprawki ledwo na stronę. Nic dziwnego, jestem w klasie humanistycznej a rozszerzoną histę licząc ze mną zdają może 3 osoby
 4. Maturalne wypracowanie

  Pewnie by zaliczył bo ostatecznie tezę umieściłaś :mrgreen: Ja zawsze idę na żywioł, plan robię krótki i staram się wyrażać jak najwięcej swoich poglądów.
 5. Ja lubię filmy historyczne lub przygodowe np; "Ogniomistrz Kaleń"(rewelacyjny film), "Wilcze echa", "Wolne miasto"(też świetny, o obronie Poczty Gdańskiej), "Kanał" i wiele wiele innych...
 6. Faktycznie Polska pewnie zginęłaby marnie, najlepszym argumentem jest to, że w późnym średniowieczu poza Litwą, nie było już pogańskich państw.
 7. Zgadzam się, zwolennicy Piłsudzkiego chcą jakoś usprawiedliwić nielegalne przejęcie władzy i dla tego tłumaczą to obawą przed zamachem stanu endecji.
 8. Polska atakuje ZSRR

  Polska na pewno nie wygrałaby, może zajęłaby część terenów gdyby mniej więcej w tym samym czasie Japonia zrezygnowała z przyszłego ataku na USA i uderzyła na ZSRR. Ale i tak nic nam to nie da bo przecież Hitler prędzej czy później ruszyłby na Polskę i historia wróciłaby do punktu wyjścia
 9. Twoja orientacja polityczna

  Lepiej nic nie mów bo zaraz wbiją tu kolesie od helsińskiej fundacji..., oni zawsze wiedzą najlepiej jakie kary powinny być wymierzane. Co do polityki to myślę, że w każdej orientacji jest wiele pozytywnych cech i negatywnych zarazem(może dla tego że nic nie jest czarno-białe). Najlepiej by było zrobić nowy nurt składający się z samych pozytywów
 10. Od 89' Polska nigdy nie miała dobrych relacji z Rosją, były czasowe ocieplenia w dyplomacji ale nie trwały zbyt długo. Myślę że, największym błędem popełnionym po upadku PRL był brak skutecznej i otwartej lustracji (takiej jaka odbyła się m. in. w byłej NRD). Teraz ciągle wybuchają skandale w związku z podejrzeniami o współprace z SB a politykom to na rękę bo mogą odciągać takimi tematami od prawdziwych problemów współczesnej Polski.
 11. Twoja orientacja polityczna

  Wg mnie liberalizm jest skuteczny tylko wtedy gdy na rynku panuje silna konkurencja. Pojawienie się monopoli powoduje karykaturę z liberalnej gospodarki.
 12. Stosunki Polska-USA w III RP

  Stosunki typu wasal-poddany wcale się nie skończyły, dalej uważam że Polska jest tylko marionetką w rękach USA i jedną z wielu "baz wypadowych" tego kraju. Ameryka używa Polski (i innych podobnie wasalnych krajów jak państwa bałtyckie, Rumunia itp.) do wywierania nacisku w UE, wspierania USA na arenie międzynarodowej itd. Ponadto zawdzięczamy im zagrożenie terrorystyczne bo przecież gdyby nie interwencja w Iraku i Afganistanie terroryści pewnie nie wiedzieliby nawet że taki kraj istnieje . Zgadzam się że to może być kompleks niższości myślę jednak, że on wcale się nie skończył i może minąć wiele lat zanim się opamiętamy i przestaniemy prowadzić awanturnicza politykę zagraniczną, którą dyktuje nam USA.
 13. Tak jak w naszym kraju w porównaniu z zachodem, demokracja tez dopiero raczkuje. Moim zdaniem w społeczeństwie polskim nie ma tak dużej niechęci do Rosji i uwielbienia dla USA. Wszystko to jest sztucznie podsycane przez polityków a zwłaszcza przez rząd i prezydenta(obojetnie jakiej opcji politycznej). Od 89 żaden demokratycznie wybrany rząd nie był obiektywny w ocenie korzyści sojuszu z ameryką, zawsze byliśmy jej fanatycznie oddani(tak jak wcześniej ZSRR). To śmieszne, że tłumaczono się bezpieczeństwem narodowym kiedy paradoksalnie bezpieczeństwo dzięki ameryce stale sie pogarsza(naraziliśmy sie terrorystom którzy wcześniej nawet nie słyszeli Polsce). Wszyscy wiedzą że Europie(może poza bałkanami) nie grozi żadna wojna, a jedyna walka w jaką jesteśmy zamieszani to walka na pieniądze. Dajemy ameryce wiele a w zamian niczego nie otrzymujemy. W całej swojej historii Polska nigdy nie dostała żadnej pomocy od sojuszników, może powinniśmy więc wyciągnąć wnioski i starać się chociaz częściowo zachować równowagę między USA a Rosją?
 14. Pułkownik Ryszard Kukliński

  Kukliński to zdrajca, na początku bez przeszkód robił kariere w wojsku a później, kiedy ujrzał lepsze perespektywy po prostu przeszedł na stronę zdobywajaca przewagę. Uciekł jak tchórz z szeregu pokonanych, sytuacja polityczna nie miała znaczenia, wcześniej jakoś nie martwił się o to, że pracuje dla komunistów. Zdradził dla własnych korzyści i wzji wspaniałego życia w USA. Krótko mówiac "for money"
 15. Zgadzam sie z rycerzem, UPA to organizaja zbrodnicza a Juszczenko cudownie odpłaca się za pomoc w pomarańczowej rewolucji. Sprawa pomników Orląt Lwowskich mówi sama za siebie.
 16. Powstanie Warszawskie nie było potrzebne ponieważ nie miało żadnych szans powodzenia. Grupa generałów wysłała garstkę dzieci i kobiet z gołymi rękami na uzbrojone po zęby oddziały niemieckie. Następnie nie wiedzieć czemu zarzucała Stalinowi, (który swoimi wcześniejszymi działaniami dowiódł jak wielką miłością i solidarnością daży AK) brak pomocy powstańcom.
 17. Kraj, który ma najciekawszą historię?

  Zdecydowanie Francja; ma ciekawą historię i również ciekawą geolokalizację, (chociaż zdecydowanie korzystniejszą niż Polska).
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.