Jump to content

Roshnise

Użytkownicy
 • Content count

  142
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Roshnise

 1. Euro 2008

  Jak w temacie. Jak myślicie Polska wyjdzie z grupy? Kto ma największe szanse na zwycięstwo? No i jaki przewidujecie wynik meczu Polska - Niemcy? Pozostałych również
 2. Wiem jaka jest jego historia, w końcu tam byłam, a władze mają tyle kasy żeby odrestaurować inne ruiny, a na "pocztówke" państwa nie mają? To trochę dziwne, ale fakt o gustach się nie dyskutuje
 3. Jak oceniacie panowanie sióstr? Zauważacie pewne podobieństwa i różnice? Czy był to okres dobrobytu czy też bezsensownych krwawych walk? Zapraszam do dyskusji.
 4. Za całokształ może służyć cudownie utrzymane np. Panteon, albo Forum Romanum jako całość..oo, to już jest coś. Tam masz wszystko świątynie, bazyliki, łuki triumfalne Tam są prawdziwe pozostałości po cudach architektury, a nie Koloseum, w którym za darmo dają bilety, bo ludzie są rozczarowani jak widzą to z bliska, bo z daleka owszem, wygląda imponująco. Angor, też jest niczego sobie..
 5. Architektura renesansu

  Albo Katedra Santa Maria del Fiore we Florencji, uznawana jako przepiękna budowla wczesnego renesansu.
 6. Nie wiem szczerze za co koloseum dostaje ten tytuł, oglądałam to na żywo i tylko na zdjęciach ładnie wygląda , bo jest fotografowane od tej ładniejszej i zadbanej strony, a reszta to wielka kupa kamienia, oprócz tego jednego fragmentu, a przecież jest tyle ładniejszych budowli w Rzymie..świetnie utrzymanych choćby Panteon , albo fontanna di trevi, to dopiero coś Ja się nie zgodzę z Lizanderem Tadź Mahal jest poprostu boski! Najlepsza budowla jaką kiedykolwiek widziały moje oczy Cudo Brakuje mi tylko na tej liście Hagii Sophii...
 7. Wasze oceny

  4,5 najważniejsze że liceum mam za sobą
 8. Mnie zawsze podobały się trzy cywilizacje : Egipt , Grecja i Rzym, myślę jednak że zdecyduje się na tą ostatnią za niesamowite budowle, geniusz militarny i za bardzo ciekawą historię.
 9. Najsmutniejsze piosenki świata

  Aerosmith - I Don't Wanna Miss a Thing A z takich w moim klimacie Suraj Hua Madham, Roshnise
 10. Zgodzę się, owszem może i był zdrajcą, ale politykiem niesamowitym
 11. Torqemada

  Jak dla mnie to jest sprzeczność, albo co najmiej jakieś przeistoczenie podstawowej reguły "zero przemocy". To dla mnie nadal nie pojęte, że taki człowiek, do tego duchowny stosował się do tak okrutnych metod.
 12. Józefina - ukochana Napoleona

  Owszem racja, ale uważam, że z jej strony to nie była jakaś wielka miłość, nie bez powodu miała paru kochanków..albo poprostu Napoleon nie potrafił zaspokić jej potrzeb..
 13. Książki fantasy i science-fiction

  Ja jak byłam mała to ojciec zaraził mnie Wiedźminem Sapkowskiego, a teraz to ostatnio się przewinął "Tkacz Iluzji" Białołeckiej Ewy i wszystkie książki Andrzeja Pilipiuka, bo go uwielbiam
 14. Józefina - ukochana Napoleona

  Ja myślę, że on ją bardzo kochał, bo kto jest w stanie wybaczać zdrady i liczne romanse żony i być o nią całkowicie zazdrosny (znamy jego ataki furii) jak nie właśnie kochający mąż? Co do niej mam wrażenie, że go raczej nie kochała, dzięki niemu miała to co chciała i wszyscy ją słuchali. Jak dla mnie to był taki toksyczny związek. Tak swoją drogą to zastaniawia mnie jej opis na Wikipedii Troszke nie rozumiem jak można być brzydkim mając piękne oczy, włosy itd. Tak krytykowano wielkrotnie Marie Antoninę o rozrzutność tymczasem ona podobno zamawiała 900 sukien rocznie (Maria Antonina-najwyżej 170). Taka mała różnica
 15. Patriotyzm

  Ja uważam się za patriotkę, ale no właśnie, czy to znaczy, że nie mogę dostrzegać wad Polski, czy to już nie jest przejaw niechęci do kraju? Bo osobiście wiele rzeczy mnie drażni, ale jakby nie patrzeć zżyta z krajem jestem
 16. Czego teraz słuchasz?

  Haha.. aż się uśmiałam ;D Włączył mi się Enrique Inglesias! Ah, te czasy młodości Gospel dobra rzecz, też sobie często słucham
 17. Sport a Wy?

  Taaak, w czasie uczenia się do matur, tylko z pieskiem wychodziłam czasem Chyba zaczne biegać..na plaży 8)
 18. Matura 2008

  No i z polskiego 19/20 ;D Teraz jeszcze ustny ang (łatwizna) i potem już tylko lambada
 19. Zamach na Jana Pawła II

  No właśnie, nawet w Tvn24 podawali, że to mógłbyć Gorbaczow. Ponadto w trzy dni przed śmiercią papieża Ağca udzielił wywiadu, w którym stwierdził, że w spisku na życie Jana Pawła II brały udział osoby z Watykanu, które mu pomogły, co jest bardzo ciekawe, jednak potem jednak zaprzeczył, że udzielił takiej wypowiedzi. Czyżby został zastraszony?
 20. Ja uważam, że obydwa państwa były na tyle silne, bo nam zagrozić, ale jak już bym miała wybierać, to zdecydowanie ZSRR. Wśród niemieckich żołnierzy zdarzały się też przejawy aktów współczucia i łaski, natomiast ruscy, robili wszystko co im kazano, bo ich by spotkał ten sam los, co ich ofiary. No i jak było widać dalej Rosja jako sprzymierzeniec W.Brytanii i Francji mógł po wojnie manipulować swobodnie Polską i innymi krajami też.
 21. Jakiego macie nauczyciela historii?

  Mój był taki świetny, że nie wiedział, który król Polski jako pierwszy koronował się w Krakowie. :shock: A wymagający strasznie.
 22. Trudna nasza młodzież, jak im pomóc?

  No a jakże inaczej Teraz już mnie nie uczy to raczej mi czegoś zrobić nie może?
 23. Jakiego macie nauczyciela historii?

  Jak już gdzieś pisałam moi nauczyciele od historii za mną nie przepadali (bo im zwracałam uwagę na błędy:P) za to w liceum, mnie polubiał, bo nauczycielem był starszy pan, który nie ma żony i miał kiedyś (podobno) sprawę o molestowanie seksualne, mojej byłej sąsiadki z góry. Ja to mam zawsze szczęście. :roll:
 24. Trudna nasza młodzież, jak im pomóc?

  Widzisz, to ja się teraz czuje jak jakaś gorsza. Bo u mnie różnych przypadków można wymieniać. Może dlatego, że mój tato był policjantem.. Ale weźmy na przykład moich nauczycieli..mój Pan od historii, lubuje się w ładnych, jasnowłosych dziewczynach (nie koniecznie blondynkach) jest obleśny i miał podobno kiedyś sprawę o molestowanie seksualne, ale został oczyszczony..a teraz chce mnie na drinka zaprosić. :shock: :hypno:
 25. "Gwiazdy" na lodzie, w cyrku, tańczą i śpiewają

  Zgadzam się, bo ta druga (nie wiem nawet jak się nazywa) może i ładnie tańczy, ale jak widzę, te jej ekscytację na twarzy jak u dziecka, to ta cała sztuczność mnie aż boli. Poza tym zauważyliście, że zwykle wygrywają Ci z "sławnych" seriali? (Mroczek, Cichopek, Guzik itd.)
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.