Jump to content

Prezes_barca

Użytkownicy
 • Content count

  16
 • Joined

 • Last visited

About Prezes_barca

 • Rank
  Ranga: Licealista
 • Birthday 05/13/1998

Kontakt

 • AIM
  8557764

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Witam! Nurtuje mnie ostatnio pytanie- co chceli osiągnąć Niemcy robiąc łapanki ? Do czego im to służyło ? zapraszam do dyskusji.
 2. Miecz jedno czy dwuręczny?

  Masz rację, ja gram w metina2 i tam broń dwuręczna ma więcej ataku niż jednoręczne.
 3. Jakby zaborcy nie chcieli to by nam niepodległości nie dali, dali nam przez to ze przegrali wojnę i dlatego że braliśmy udział w walkach.
 4. Król Asurbanipal

  Czy czasem nie francuz Bott nie odkrył tej Bibloteki ?
 5. Quiz historyczny

  Capricornus zadajesz.
 6. Quiz historyczny

  Jak nazywał się uczony który jako pierwszy zaczą tłumaczyć pismo klinowe?
 7. Quiz historyczny

  Chyba : "początek, klęsk Królestwa".
 8. Ja najbardziej cenię heraklesa :medieval: za 12 prac Zabicie lwa nemejskiego :mrgreen: Zgładzenie hydry lernejskiej :mrgreen: Schwytanie łani kerynejskiej :mrgreen: Schwytanie dzika erymantejskiego :mrgreen: Oczyszczenie stajni Augiasza :mrgreen: Przepędzenie ptaków stymfalijskich Schwytanie byka kreteńskiego :mrgreen: Schwytanie klaczy Diomedesa :mrgreen: Zdobycie przepaski Hippolity (królowej Amazonek) :mrgreen: Uprowadzenie wołów Geriona :mrgreen: Przyniesienie złotych jabłek z ogrodu Hesperyd :mrgreen: Pojmanie Cerbera :mrgreen: Perseusza za zabicie meduzy i uwolnienie andromedy i jeszcze dzeusa za zabicie kronosa i wygraną gigantomachie i tytanomachie :wink:
 9. Chciałbym się dowiedziec czy można było zapobiec upadku Zachodniego Cesarstwa rzymskiego czy też było to nie uniknione.
 10. Najgorszy zakon rycerski

  Przecież Każdy wie że Zakon krzyżacki był najgorszym zakonem (jeśli takie zachowanie można było nazwać zachowaniem zakoników) może było tam kilku dobrych ale raczej nie..
 11. Krucjaty, która miała największe znaczenie?

  Oczywiście I krucjata zakończyła się zdobyciem Jerozolimy. Lecz nie wiadoma jak potoczyła by się ostatnia krucjata gdyby nie epidemia dżumy... :pale:
 12. Najlepsza armia średniowiecza

  Tak tak armia mongolska składała się prawie wyłącznie z konnicy nawet maszyny oblężnicze były przewożone na wielkich wozach.Mongołowie szybko zaskakiwali przeciwnika a gdy była przewaga liczebna wycofywali się szybko.zaleli oni całą Ruś ale moim zdaniem :peace: Francja miała najbardziej profesjonalną armię na całym (wtedy znanym) świecie. :wink:
 13. Inkowie, Majowie, Aztekowie - ocena

  Ważną rolę grała też religia (bardzo krwawa) i prawo. nie tylko osiągnięcia się liczą... :mrgreen:
 14. Chciałbym się dowiedzieć jaka krucjata była waszym zdaniem najlepiej zorganizowana i mała największe szanse nas sukces. :medieval: //Administrator tytuł tematu i ankiet zostały zmienione.
 15. Jaka jest przyczyna zagłady Majów?

  Ojoj nie wolno kopiować nono moim zdanie oni upadli przez wojny domowe i przez konkwistadorów. :mrgreen:
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.