Jump to content

Aguś

Użytkownicy
 • Content count

  10
 • Joined

 • Last visited

About Aguś

 • Rank
  Ranga: Uczeń
 1. II tura wyborów

  ja oczywiście zagłosuję na Kaczyńskiego :smile: Tuskowi nie ufam i nie głosuję na ludzi, którym obojętny jest los Polski
 2. Czy Stalin planował atak na Hitlera w '41 r. ?

  dziękuje za poprawienie mnie :smile: na przyszłość napewno się przyda
 3. Czy Stalin planował atak na Hitlera w '41 r. ?

  Stalin roztwił na granicy swoje wojska i sprzęt. nie spodziewał się ataku Hitlera akurat w tym czasie. i jak Wehrmacht i Luftwaffe zaatakowało to logiczne, że zniszczyło sowietom sprzęt i zabiło żołnierzy. taką bajkę, że Stalin został zaskoczony i do wojny się nie szykował, wciskano dzieciom w szkole i to jeszcze ładnych pare lat temu. teraz znane są nowe fakty, więc nie rozumiem po co powtarzać tą stalinowską brednie. pozdrawiam :smile:
 4. Czy Stalin planował atak na Hitlera w '41 r. ?

  jestem przekonana, że Hitler tylko Stalina wyprzedził o kilka dni. a klęska była spowodowana tym, że przed wojną wyźsi, doświadczeni wojskowi zostali zabici. Stalin został zaskoczony atakiem Hitlera, był to dla niego szok i przez jakiś czas wogóle nic nie zrobił. ale przecież wkońcu się pozbierali.
 5. Czy Stalin planował atak na Hitlera w '41 r. ?

  Dokładnie tak- przed wojną na pokazach cały zachód był pod wrażeniem radzieckiej armii. zdawali sobie sprawę z tego, że jest to ogromna siła.
 6. Zamek Królewski w Warszawie

  czy wie ktoś na której godzinie zatrzymał się zegar Zamku Królewskiego w Warszawie podczas bombardowania we werzśniu 1939roku?
 7. Czy Stalin planował atak na Hitlera w '41 r. ?

  Może i nie było wystarczającej ilości. Przecież wiadomoo czystkach przed wojną w ZSRR- zostali wymordowani wszyscy najlepsi dowódcy w armii czerwonej. Stalin zamienił ich na miernych dowódców ale co najważniejsze uległych ( bo się bali)
 8. Desant w Normandii

  hmmm.... napewno w Poczdamie nie ustalano inwazji w Normandii, bo Poczdam był już po wojnie a też czytałam o tym "zaproszeniu" Roosvelta przez Stalina. A roosvelt oczywiście się nabrał.... i sobie pogadali we dwóch o powojennych granicach. Roosvelt dał wtedy Stalinowi wolną rękę w Europie srodkowo-Wschodniej. [ Dodano: 2005-09-29, 19:26 ] Właśnie dokładnie tego nie pamiętam gdzie to miało być. ale pewna jestem tego, że Hitler nie spodziewał się lądowania w Normandii. Alianci przeciez pezd akcja dokonali dezinformacjii. Hitler czekał długo na faktyczne uderzenie, a tym czasem alianci umacniali sie już na plażach Normandii.
 9. Czy Stalin planował atak na Hitlera w '41 r. ?

  Ja myślę, że Hitler poprostu wyprzedził Stalina o kilka, może kilkanaście dni. Kiedyś uczyło się, że Stalin nie był przygotowany do wojny. Tak tylko pewnie nie był przygotowany do wojny obronnej a był do ofensywnej. Przecież na granicy III Rzeszy i ZSRR było roztawione wojsko i sprzęt do natarcia. Wszystkie fortyfikacje obronne zostały rozebrane, bo przy ataku by przeszkadzały. Poza tym widać to z mapy. Stalin zajął wszystkie państwa graniczne po to by utworzyć dranicę z ZSRR. Po co? Czy tak postępuje ktoś, kto się boi Hitlera? To proste zajął te państwa po to, żeby szybciej i łatwiej przeżucić wojsko do natarcia. Jestem przekonana o tym, że właśnie Stalin chciał zacząć wojnę z Niemcami. A Stalin wcale nie był tchórzem. Był bardzo przebiegły. Widać to nawet dziś, dokonał tego, że do dziś dnia uważa się Hitlera za większego zbrodniarza niż Stalina!
 10. Desant w Normandii

  to prawda, że wojska niemieckie trochę się spóźniły, a to dlatego, że Hitler do końca przekonany był, że lądowanie w Normandii jest po to, aby odwrócić jego uwagę od faktycznego natarcia. (O ile się nie mylę, w tej chwili dokładnie nie pamiętam, Hitler myślał, że alianci wylądują w Calais). Churchill chciał lądowania aliantów na Bałkanach, na co z wiadomych powodów nie chciał zgodzić się Stalin. A skoro Stalin nie chciał to Wielka Trójka nie miała już o czym dyskutować. Roosvelt nigdy by się nie zgodził na wojnę z ZSRR, bo....był marnym politykiem. A Churchill sam zdziałać nic nie mógł.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.