Jump to content

ercha

Użytkownicy
 • Content count

  48
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ercha

 1. Witam!! Czy znacie jakieś gry o czasach w których imperia takie jak Wielka Brytania i Francja kolonizowały świat??Chodzi mi dokładniej o gre strategiczną w której mozemy budować statki i wysyłać je wraz z żołnierzami do ameryki indii oraz afryki.Prosze o pomoc!!
 2. Witam!! Chciałbym przeczytać książkę o wojnie w której pokoleji będą opisane wszystkie kampanie .Czy znacie jakieś takie??Jeżeli tak prosze podajcie ich tytuły!!
 3. co myślicie o tej grze kim gracie do kąd najdalej zaszliście
 4. 5.Dywizja Pancerna SS "Wiking" Została sformowana w drugiej połowie 1940 roku jako dywizja grenadierów z resztek rozbitego pułku SS-Standarte Germania. Jej żołnierzami byli Niemcy, do których dodano ochotników z Norwegii, Danii, Belgii i Holandii, Estonii a później także (niewielu) ze Szwecji i Szwajcarii. Tym samym dywizja ta była jedną z najbardziej "międzynarodowych" dywizji Waffen-SS. Była też najlepszą "obcą" dywizją SS, dorównując doborowym liniowym dywizjom Wehrmachtu. W listopadzie 1942 roku podczas walk na Kaukazie została przekształcona w dywizję grenadierów pancernych. W październiku 1943 roku stała się dywizją pancerną, cały czas walcząc na froncie wschodnim. W maju 1944 została wycofana do Niemiec w celu przezbrojenia. Z Niemiec rzucono ją pod Warszawę, gdzie zatrzymała radzieckie natarcie. Niektóre pododdziały dywizji uczestniczyły w tłumieniu powstania warszawskiego. Potem została wysłana na Węgry. Walczyła do końca wojny w okolicach Grazu i Wiednia (Austria). tekst z wiki. Ja osobiscie cenie ja za to iż była jednostką nie do pokonania nawet dla całej radzieckiej ofensywy w Polsce jak jest wyżej wspomniane
 5. Armia włoska

  Wedłóg mnie Armia włoska była taka sama jak francuzka czyli- -Niezdyscyplinowana -Słabo wyszkolona i fatalnie uzbrojona. Włoch przy niemcu to oczywiście bohater który rwał sie do walki z gołymi pęściami tak jak francuzi przy brytyjczykach lecz gdy w pobliżu nie było niemców (w przypadku włochów) lub brytyjczyków (w przypadku francuzów) to spieprzali gdzie pieprz rosnie.
 6. Witam! Temat ten poświęcony jest w całości grze Europa Universalis 2 i chciałbym aby znalazły sie tu wasze opinie oraz różne ciekawostki na temat tej gry a tagże porady dla graczy mniej wtajemniczonych.A tak na dobry początek to są podstawowe dane na temat gry: http://www.gry-online.pl/s016.asp?ID=1389 Ja osobiście lubie grać Anglią ale nie wiem jak sie dobrze rozwinąć na początku,może macie jakieś rady??
 7. Europa Universalis 2

  Ten temat drogi kolego dotyczy tylko EU2 a nie jak ten co podałeś który dotuczy wszystkich EU.
 8. ok ja rozumiem ale mi tak wyskoczyło ze 20 razy
 9. Ok mam już gierke niby wszystko cacy i nawet ściągnąłem spolszczenie ale jak obojętnie jakim państwem gram i wejde ze 2 razy w zakładkę handlu to wyskakuje raport o błędach,o co w tym chodzi??PLIS POMOCY!! Chodzi mi o raport o błędach windowsa i wywala mnie do windowsa
 10. A co to są takie wielkie białe blamy??Czy są to tereny nie odkryte??
 11. A czy jest coś takiego jak terytoria niczyje?? Interesuje mnie też w jakich jednostkach jest piechota,czy są to dywizje??
 12. a czy w EU 2 jest tak że mapa jest już podzielona przez panstwa czy tak że trzeba wybijać tubylców i twożyć imperium??i czy jest tam tylko europa czy cały świat??
 13. Rozstrzeliwanie SS-manów zbrodnią wojenną?

  Wedłóg mnie jest to zbrodnia wojenna ponieważ to byli jeńcy wojenni a przedewszystkim ludzie chodz bez żadnych skrópółów do zabijania innych
 14. Albinos Wedłóg mnie Włosi przysważają więcej problemu niż z nich pożytkó ponieważ 1.Z afryki wypędzają ich bardzo szybko 2.Desanty alianckie bardzo często sie powodzą przez co musimy wysyłać na pomoc włochom swoje armie aby mieć pewnośc że te ciamajdy sobie poradzą bo jeżeli nie to czeka nas wojna na kilka frontów
 15. Ok dzieki a czy niemcami warto jest atakować kraje skandynawskie??Jak wiadomo hitler był zmuszomy je atakować z powodu blokady na porty norweskie przez które nie miał stali.
 16. Głównie niemcy i wojna w europie od 1939-1945 dlatego chciał bym książkę w kórej będą opisane wszystkie europejskie kampanie i inne .Pacyfik jest dla mnie za nudny.
 17. A co mi daje brygada saperów oprócz lepszej obrony??
 18. Wedłóg mnie bezspornie niemcy
 19. Ja kupiłem ją w Łodzi za 20 zł
 20. A czy według was inwestowanie w dodatkowe brygady typu artyleria i saperzy są opłacalne??Ja osobiście ich nie robie bo np gdy gram Rzeszą a front jest bardzo daleko od faterlandu to zwykłe dywizje musiały by czekać na te z dodatkowymi brygadami i dopiero wyruszać na front co mogło by poważnie zahamować natarcie
 21. Witam Czy wie ktośgdzie można pograć w gry bitewne w Łodzi?? Ile moze kosztować taka armia żeby moża było nią grać??
 22. Widzisz ja nie oglądam jakiś filmów typu 1942 czy jakiś tam a po za tym może należy przypomnieć sobie szkołę a w szczególności czytanie bo ja nie napisałem że oni mieli przeprowadzić desant tylko że oni mieli większe szanse na niego niż Niemcy!!
 23. Ale Japonia miała więkrze szanse na powodzenie desantu niż niemcy
 24. Po pierwsze nie napisałem ze mieli zrobić desant ale że tylko oni mogli i w ogóle zakończny tą dyskusje bo to nie ma sensu
 25. No dobra wnieśli ale według mnie jedynym konfliktem który leżał w ich interesie była wojna z Japonią ponieważ to z ich strony istniało największe prawdopodobieństwo ataku na kontynent amerykański a desanty w Afryce i w europie wspomagali tylko po to aby WB ,ZSRR oraz Francja nie czepiali sie ze nic nie robią na teatrze działań afrykańskich i europejskich
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.