Jump to content

Von Slavek

Użytkownicy
 • Content count

  79
 • Joined

 • Last visited

About Von Slavek

 • Rank
  Ranga: Technik

Kontakt

 • AIM
  4748910

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Tarnów
 1. Obrona Helu

  Jak nie byli atakowani prawie przez cały wrzesień to mogli sie trzymać
 2. Broń piechoty 1939

  Dobra bo widzę że nie zostałem zrozumiany ckm u Niemców to mg 34 na podstawie km to bez podstawy a chodzi tylko i wyłącznie o ciężar w kilogramach a rkm Niemcy nie mieli. (no oczywiście jeśli nie liczyć 35 tys zdobycznych czeskich rkm wz26)
 3. Broń piechoty 1939

  A cóż to za tajemniczy rkm ?????????? Z tego co wiem Niemcy nie używali tego typu broni no chyba że zdobycznej na Czechach.
 4. Prewencyjny atak Polski na Niemcy

  Otóż to ciekawy w społeczeństwie tkwi wiele mitów z którymi bardzo trudno walczyć min ten o tej niby słabej Reichswechrze
 5. E tam nie znacie się najpiękniej ubraną jednostką był polski szwadron przyboczny wodza naczelnego . Kto wie jak oni wyglądali zrozumie, choć może nie podpada to pod II WŚ.
 6. Prewencyjny atak Polski na Niemcy

  W 1933 Reischwehra nie liczyła już wcale 100 tys, w 1931 to tak ale nie w 1933, na dodatek za jej siłą przemawiała duża liczba wyszkolonych żołnierzy, a nie jak chcą nie którzy całkowity brak rezerw ludzkich min. weterani z I Wojny Światowej a tych było sporo (około 2 mln) oraz dodatkowo ludzie będący w różnego rodzaju organizacjach paramilitarnych min. Stahlhelm - 500 tys członków SA - 480 tys członków Policja która liczyła 150 tys a była podobnie uzbrojona jak Reichwehra Grenzschutz jego siły miały równowartość 11 dywizji nie ustępował uzbrojeniem ani wyszkoleniem od Reichswehry. Już w 1927 roku Niemcy mieli z tajnych magazynach zgromadzone 350 tyś karabinów ręcznych, 12 tys ckm, 60 lekkich i 75 ciężkich dział, 40 ciężkich moździerzy. A w 1936 Niemiecka Armia liczyła 700 tys żołnierzy miała 1500 czołgów.
 7. Masakra SS "Germanii"

  Ciekawy fajne zdjęcia, masz może więcej ??? Czy to wieś Hartfeld ???
 8. Przywilej Koszycki

  Poczytaj artykuł Wojciechowskiego to zmienisz danie Ja to miałem wałkowane prze pół roku więc wiem co mówię dochody skarbu uległy zwiększeniu w dodatku uległy usystetamtyzowaniu, Ludwik Węgierski (u nich w końcu Wielki) nie był idiotą, żeby pozbawiać jednej ze swych córek możliwości efektywnego rządzenia.
 9. Przywilej Koszycki

  Do czasów Ludwika nie było podatku stałego, były nakładane jedynie od świeta, Ludwik wprowadził podatek stały w dodatku niewielki (ludność wolała płacić podatek niewielki i systematyczny niż nagłe i niespodziewane "wysokie podatki"), tak że wyszło że dochody skarbu państwa uległy zwiększeniu.
 10. Ulubiony gatunek muzyki?

  viking metal
 11. Broń piechoty 1939

  Ale mimo wszystko nie mieliśmy aż 740 tys mosinów, bez przesady
 12. Obrona Helu

  Dla helu miał być zakupiony dwu działowy pluton dział boforsa kal. 305, później wymyślono sobie zakup takiego samego plutonu dział włoskich kalibru 320 mm, a później znowu powrócono do dział szwedzkich, do tego dochodzi druga bateria dział 152,4 mm (4 działowa) oraz dwie baterie dział kal. 130 mm (8 szt) zdemontowane z niszczycieli ponieważ miały one zostać przezbrojone.
 13. Broń piechoty 1939

  Fajnie jeśli tyle mieliśmy broni Po pierwsze było ogółem sprawnych z zapasem amunicji 1 193 000 karabinów, berthiery nie były używane to samo z manlicherami i mosinami i w dodatku te liczby, bo według tego zestawienia mieliśmy 3 846 000, czy aby sie coś komuś nie pomyliło, czuje w tym "Piechotę Wojska Polskiego" Jagiełły
 14. Co sądzicie o czołgu 7TP?

  Według mnie błędnie się je nazywa według ówczesnej nomenklatury były to czołgi ciężkie a nie średnie.
 15. Motoryzacja w PRL-u

  Wiem że był, licytowałem ostatnio takiego na allegro juz prawie go miałem ale gość 20 sekund przed końcem przebił mnie o 25 złotych :evil: :evil: :evil: była to Wadera z 89 roku a poszła za 2025 zl, ale była piękna
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.