Jump to content

Gumi

Użytkownicy
 • Content count

  8
 • Joined

 • Last visited

About Gumi

 • Rank
  Ranga: Uczeń
 1. nie przejdziesz...ale był trudny...to prawda...najlepsze pytanie o nazwy statków Kwiatkowskiego...no cóz...bywa...
 2. Literatura - Wrzesień 1939 r.

  Jestem z Katowic.Jestem też harcerzem.DLa mnie Wieża i park Kościuszki zawsze były bliskie. może nie ksiązka ale niemiecka propaganda http://www.youtube.com/watch?v=rF0b7mvz8xo...ted&search= są jeszcze tam 2 części
 3. czytałem ,że ponoć polskie bombowce zbombardowały fabryki w Oleśnie 3 września?czy to prawda?
 4. ciekawy z tym uzbrojeniem to chodziło mi o to ,że mielismy jej mało,za mało... Polacy mieli i mają myśl techniczną.To mysmy amfibie wymyślili.Karasie i Łosie to wpsaniałe maszyny były.Niestety przez wojne plany wzięły w łeb.Wynalzki też.
 5. Literatura - Wrzesień 1939 r.

  Kazimierz Gołba - Wieża Spadochronowa Wilhem Szewczyk - Ptaki Ptakom katowicki wrzesień 1939 cóż...książki te powstały wprawdzie tylko na nie zawsze prawdziwych informacjach...ale godne przeczytania...
 6. Osobiście myśle ,że to kilka czynników sie złożyło.Gdybyśmy nie posłuchali Anglii i Francji moglibyśmy wcześniej ogłosić mobilizację i stworzyć większą armie.Także słabe uzbrojenie dałp o sobie znać.Niewykorzystane pożyczki na broń zaciągnięte u państw zachodnich.Cios ZSRR.No i oczywiście brak pomocy ze strony Anglii i Francji ,a pomyśleć ,że jakiś generał niemiecki powiedział po wojnie ,że III Rzesza wygrała tylko dzięki nie włączeniu sie aliantów do wojny...gdy zaatakowali Niemcy z zachodu wygralibyśmy.
 7. Obrona Katowic

  Właśnie...Wieża Spadochronowa...legenda czy prawda? Wiele na ten temat czytałem...wiele słyszałem...może wy coś powiecie? //Albinos zdania zaczynamy od WIELKIEJ litery Ciekawy: z jakiego języka pochodzi słowo "Urodozny"? Z czeskiego?
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.