Jump to content

Bafomet

Użytkownicy
 • Content count

  62
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Bafomet

 1. Quiz II Wojna Światowa

  Bardzo dobrze...;D Agent nazywał się Roman Czerniawski. Zadajesz...;D (A mam pytanie poza konkursem: jak to jest z tymi procentami po nickiem? Jak się je zdobywa?)
 2. Quiz II Wojna Światowa

  Ok...;D to ja pytanie mam nadzieje, że nie trudne...: Czego dotyczyła operacja "Fortitude" i jak nazywał się polski agent, który był jednym z głównych bohaterów tej operacji???
 3. Quiz II Wojna Światowa

  No to teraz jestem prawie pewien....;D Przypuszczam, że jest to Organizacja "Toma"...
 4. Quiz II Wojna Światowa

  Uwaga ryzykuje odpowiedź....;D Czy chodzi o...... Duszpasterstwo Narodowych Sił Zbrojnych????????
 5. Quiz II Wojna Światowa

  Chyba Ciekawy pojechał już na ferie więc może Andrea$ zadasz pytanie....;D
 6. No chyba nikt...;D może następne pytanie???
 7. Quiz II Wojna Światowa

  Zapewne mogę się mylić ale czy chodzi o Stanisława Skalskiego??? On chyba najdalej do Tunezji zawędrował ale to raczej nie jest Daleki Wschód...;D
 8. Quiz II Wojna Światowa

  Little Boy i Fat Man się zgadza..;D ale ta pierwsza to raczej nie słyszałem o takiej. Ale zaliczam odpowiedź bo chciałbym teraz ja się trochę wysilić nad Twoim pytaniem...;D Trzecia nosiła nazwę "Gadget" (pierwsza zdetonowana w USA na pustyni w Los Alamos) a czwarta była bezimienna. Może nie bronią masowej zagłady samą w sobie ale tak konkretnie to planem "Manhattan"...;D Zadajesz....
 9. Quiz II Wojna Światowa

  Ok... Konferencja odbyła się w Los Alamos... Myślałem że proste...;D Następnie pytanie mam nadzieje, że już prostsze ale nadal związane z tematem... Jakie nazwy nosiły 4 bomby atomowe wyprodukowane przez Amerykanów podczas II wojny światowej???
 10. Quiz II Wojna Światowa

  No wybacz..;D czuje się taki mały..;D Oto pytanie: Proszę podać datę (d/m/r) kiedy i gdzie odbyło się spotkanie na którym z listy celów atomowych usunięto Kioto, a wpisano Nagasaki? [ Dodano: 2007-12-04, 20:50 ] Hej no..;D pytanie super banalne..;D ruszmy te quziy bo wszystkie stoją..;D [ Dodano: 2007-12-09, 14:19 ] Ok... podaje datę: 30.V.1945r. Teraz prosze podać tylko miejsce. Podpowiem że w tym samym miejscu, w tym samym miesiącu tylko wcześniej, zebrała się ta sama komisja, która ustaliła pierwszą listę celów atomowych.
 11. Quiz II Wojna Światowa

  Broda 53 - brygada walczyła początkowo na Woli, następnie na Starym Mieście. Czata 49 - najpierw w rejonie Woli i Starego Miasta, następnie na Czerniakowie i Mokotowie Batalion Miotła - od 11 sierpnia na Starym Mieście, na odcinku północno-zachodnim; także w rejonie Czerniakowa. Batalion Parasol - na Woli Batalion Pięść - cmentarz ewangelicki przy ul. Młynarskiej. Batalion Zapasowy Igor - nie wiem...;/ A ten ostatni odział to nie wiem. Zgaduje "Zośka"??? To już wszystko co wiem na ten temat...;D poddaje się..;D
 12. Quiz II Wojna Światowa

  Brygada Dywersyjna Broda 53 Batalion Czata 49 Batalion Miotła Batalion Parasol Batalion Pięść Batalion Zapasowy Igor zgrupowanie zostało rozlokowane na terenie Woli w rejonie cmentarzy, ulic: Okopowej, Młynarskiej i Kercelaka. Nie jestem pewien czy o to chodzi..;D
 13. Quiz historyczny

  A może narodowość???;D
 14. Quiz Średniowiecze

  Rzym???
 15. Quiz Średniowiecze

  Może jakaś podpowiedź...???
 16. Quiz Średniowiecze

  ok... Dokładnie to posłał mu dwa konie ale zaliczam...
 17. Quiz Średniowiecze

  Ok... No to ja łatwe pytanie... Co zrobił Saladyn dla Ryszrda Lwie Serce podczaj jednej z walk (nie ważne jakiej ważne co zrobił)???
 18. Quiz Średniowiecze

  Znane są udokumentowane naprawdę nieliczne przypadki kobiet w zakonie. Na pewno nie kobiet w białym płaszczu rycerskim. Jeden przypadek dotyczył kobiety tak starej, że nie było żadnego "niebezpieczeństwa" dla mężczyzn. Wątpie żeby to była satysfakcjonująca odpowiedź ale udało mi się znaleść tylko to. Zapewne chodzi o konkrety i nazwiska.
 19. Quiz Średniowiecze

  Ja wyczytałem, że odcięli północne miejsca handlu i powstała Hanza.
 20. Quiz Średniowiecze

  ale sakramentów z rąk papieża, czy ogólnie???
 21. Quiz Średniowiecze

  Heniek VIII????
 22. Quiz historyczny

  dokładnie o piramide... zadajesz... Oko ankh troszkę przerobili sataniści i przyjeli jako swój symbol. Piramida i oko Ankh to pogańskie symbole związane kultem, dlatego zostały przemianowane dla potzreb niektórych sekt lub organizacji. Dobra. będzie mądrowania..;D
 23. Quiz historyczny

  Nie... to jeden z podrzędnych symboli(dziś go mają sataniści zwany jako "oko Ankh"). Chodzi mi o symbol główny ten co mają na pieczęci.
 24. Quiz historyczny

  a teraz całkiem z innej beczki, choć pytanie ma swoimi kożeniami sięga templariuszy... co jest symbolem Iluminatów???
 25. Quiz historyczny

  tylko na lwy
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.