Jump to content

Agunia

Użytkownicy
 • Content count

  8
 • Joined

 • Last visited

About Agunia

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Kontakt

 • AIM
  8931034

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Nurzec Stacja
 • Zainteresowania
  Polska Piastów, Jagiellonów, elekcyjnych
 1. Zanaczyłam Grunwald, choć była to bitwa dla nas wygrana, ale niekoniecznie w pełni wykorzystana...
 2. Quiz historyczny

  Dziwne. Odkąd mnie uczono wpajano mi, że słowa Jana Zamoyskiego, a nie A. F. Modrzewskiego. W podręcznikach też tak jest. Hm...
 3. Quiz historyczny

  Ja jakos sobie radzę Odpowiedź oczywiście dobra. Kolej na pytanie. P.S. Ponawiam prośbę
 4. Quiz historyczny

  Pudło.
 5. Quiz historyczny

  Oczywiście Bolesław Krzywousty <myśli> Coś trudniejszego... Dla Ciebie chyba nic trudnego nie ma Kto wypowiedział te słowa? (łatwe) "Takie będą Rzeczypospolite, jak jej młodzieży chowanie."
 6. Quiz historyczny

  Oczywiście Za łatwe to było... Następnym razem... Mniejsza. Teraz Twoje pytanie. Tylko błagam, z historii Polski.
 7. Unia Polski z Litwą

  Zdecydowanie, zdecydowanie Litwa. Jak już ktoś u góry zdążył wspomnieć, przez skierowanie się na sprawy wschodnie Rzeczpospolita zaniedbała to, czego zaniedbanie było karygodne - Śląsk, Pomorze Zachodnie... Nie mówię, że źle, żeśmy postanowili zwrócić uwagę na wschód, ale jednak coś tu było nie tak. A Litwa? Zyskała pomoc w walce z Krzyżakami, Rosją, jej kultura i oświata została wzbogacona, zaczęła mieć dostęp do dorobków europejskiej cywilizacji. Miałam okazję poczytać opinie litewskich historyków dotyczących unii w Krewie. I, o dziwo, nie uważają, że wyszła im ona na dobre, tylko że Polska skorzystała na niej dużo bardziej. No cóż, zdania są różne.
 8. Quiz historyczny

  No dobrze, mimo, że jestem nowa, zadaję pytanie Jak dobrze pamiętamy (albo i nie ), swego czasu Zbigniew, brat Krzywoustego, znalazł się poza granicami kraju (cesarstwo). Co takiego zrobił mu brat, kiedy ten powrócił do Polski? A tak nawiasem, to witam wszystkich.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.