Jump to content

kinciol

Użytkownicy
 • Content count

  7
 • Joined

 • Last visited

About kinciol

 • Rank
  Ranga: Uczeń
 1. Muzułmanie w Europie?

  Co do karykatur, to reakcja rodowiskw mułumańskich pokazała, jak bardzo są oni przewrażliwieni na punkcie wiary. Dzieli nas wielka przepaść kulturowa. Nie uważam, że powinniśmy ich zrozumieć -wolność słowa, to w zachodnim świecie standard. I to bardzo dobry standard....
 2. To było ludobójstwo. Nie mam co do tego wątpliwości. To smutne, że winowajcy nie chcą przyznać się do tej okrutnej zbrodni. Nawet po tylu latach...........
 3. Uwielbiam I Brygadę i Rotę, są to niezwykłe piosenki. Jeżeli mowa o piosenkach, to trochę z innej beczki, bardzo mi sie podobają "Czerwone maki pod Monte Cassino"
 4. Zdecydowanie "Sprawa honoru" Lynne Olson i Stanley`a Cloud`a. Świetnie napisana, wciągająca wzruszająca.
 5. Powstanie Warszawskie było potrzebne. Pokazało jak dobrze funkcjonowało państwo podziemne, do czego są zdolni Polacy, gdy ich ojczyzna znajduje się w niebezpieczeństwie. Jego przebieg dał świadectwo bohaterskości, wierności zasadom moralnym i waleczności naszych rodaków. Jestem pewna, że gdyby alianci pośpieszyli nam z uczciwą (nie tak mizerną i na pokaz) pomocą, powstanie zakończyłoby sie sukcesem.
 6. Akcja pod Arsenałem

  Uważam, że była potrzebna. Choćby dlatego, jak napisaleś, że udowodniła ,że Polska istnieje i, że upomina się o swoje prawa. Myślę, że miało to także niebagatelny wpływ na morale nie tylko harcerstwa, ale przede wszystkim zwykłych Polaków którym los kazał żyć w tych okrutnych czsach.
 7. Postawa Polaków w czasie II wojny światowej zasługuje na najwyższe uznanie. Od samego początku nasi rodacy stawili czoła wrogu, pomimo jego znaczącej przewagi. Bohaterstwo, którego świadectem stała sie heroiczna walka i przelana krew, jest dla mnie wzorem patriotyzmu. Ci ludzie w chwili próby, we wrześniu `39 byli gotowi oddać swoje życie, żeby ocalić ojczyznę. Polska tak długo musiała walczyć o swoją niepodległość. gdy wreszcie przyszła pod postacia II Rzeczpospolitej, miła im zostać znów zabrana. Dlatego właśnie broniliśmy się od początku. Heroizm Polaków ich wiara i poczucie polskości są dla mnie najwyższą wartością.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.