Jump to content

andrzej_lysy

Użytkownicy
 • Content count

  6
 • Joined

 • Last visited

About andrzej_lysy

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Prośba o identyfikację Hełm niemiecki

  Dzięki za informacje/odpowiedź.
 2. Prośba o identyfikację Hełm niemiecki

  Dziękuję za odpowiedź i ciekawe linki. Rzeczywiście fasunek wygląda jak nowy i wychodzi na to, że taki jest. Zasięgnąłem opinii w kilku miejscach i podobno jest to hełm M40. Skorupa oryginalna (posiada tłoczenie Q66 oraz na nakarczku numer seryjny) aczkolwiek wygląda, że była malowana. Podsumowując - środek dołożony, skorupa oryginalna malowana. Osobiście nie zbieram takowych przedmiotów, hełm trafił w moje ręce przypadkiem (wraz ze szpargałami z Berlina). Szkoda żeby u mnie leżał, więc pewnie będę chciał go odsprzedać. Czy orientuje się ktoś, czy w takim stanie reprezentuje jakąś wartość?
 3. Prośba o identyfikację Hełm niemiecki

  Rozumiem. To był mój taki strzał. Najbardziej ciekawi mnie, czy jest to jakiś "wytwór" współczesny, czy może to być oryginał sprzed lat.
 4. Witam serdecznie, zwracam się z prośbą o identyfikację, ewentualne potwierdzenie, czy ukazany na zdjęciach hełm, to hełm niemiecki Luftschutz? W sumie jestem laikiem w tym temacie, więc nawet nie wiem, czy dobrze zadałem pytanie. Zastanawiam się, czy jest to jakaś współczesna replika, czy może jest on oryginalny. Część metalowa wygląda jakby była odmalowana, no i fasunek wygląda jakby był zupełnie nowy. Zdjęcia znajdują się pod linkiem: https://tufotki.pl/GBEj0 Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.
 5. Prośba o identyfikację szabli

  Rozumiem, dziękuję za odpowiedź.
 6. Witam wszystkich, na forum pojawiłem się pierwszy raz. Być może zawitam tu na dłużej, ale póki co zjawiam się z konkretną prośbą. Stwierdziłem, że jest to odpowiednie miejsce, z ludźmi, którzy często posiadają fachową wiedzę. Przechodząc do sedna sprawy - posiadam szablę z napisem "Made in India". Szabla znajduje się w moim domu od dłuższego już czasu i postanowiłem dowiedzieć się, co sobą reprezentuje - czy jest to zwykły "gadżet ozdobny", czy może coś więcej. Nie ukrywam, że zastanawiam się nad jej sprzedaniem i również chciałem znać jej przybliżoną wartość. Szabla ma długość 59 cm, samo ostrze 47 cm. Rękojeść prawdopodobnie mosiężna, na pochwie zakończenia również z mosiądzu. Na ostrzu posiada zdobienia oraz napis "Made in India". Dołączam parę zdjęć. Za wszelkie odpowiedzi, sugestie, porady z góry dziękuję.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.