Jump to content

Holi

Użytkownicy
 • Content count

  12
 • Joined

 • Last visited

About Holi

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  PRL

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Na studia historyczne, a mianowicie do pracy magisterskiej. Myślę jednak, że kontekst socjologiczny również mógłby być tutaj wzbogacający.
 2. Witam poszukuje literatury dotyczącej elit (przemiany zachodzące w tej grupie, kształtowanie się nowej świadomości, przemiany mentalne, struktura tej grupy, czym się zajmowali ) w dwudziestoleci międzywojennym, a także rozrywek i form spędzania wolnego czasu przez tę grupę, za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.
 3. Chodzi głównie o takie uroczyste imprezy, które odbywają się w godzinach wieczornych i gdzie trzeba przestrzegać różnych zasad np co do zachowania, stroju, tańca, menu. Myślałem żeby skupić się na balach jubileuszowych, stowarzyszeń, karnawałowych i wojskowych ale myślę, że mogę także przyjrzeć się redutom oraz przyjęciom fantowym.
 4. Mają to być bale w Polsce i jak to w naszym kraju wyglądało z savoire-vivrem, tańcem i posiłkami, źle ująłem chyba moja prośbę. Za granicą to tak dodatkowo ewentualnie żeby doczytać i porównać, w gre wchodzi wtedy tylko po angielsku.
 5. Witam poszukuje literatury dotyczącej wzorców zachowań (savoir-vivre'u), tańca a także dań (jadłospisów) jakie występowały na balach w okresie Drugiej Rzeczypospolitej. Jeżeli ewentualnie ktoś zna jakąś literaturę dotyczącą tych elementów balu z okresu dwudziestolecia lecz nie w Polsce a za granicą to również będę wdzięczny za te tytuły. Z góry dziękuję za wszelką pomoc, gdyż mam z tym spory problem, pozdrawiam Kamil.
 6. Chodzi mi o bale jako zabawy których głównym elementem jest taniec. W mojej pracy skupiam się na balach urządzanych w dwudziestoleciu międzywojennym i chciałbym wpleść w niej jakąś genezę tego typu zabaw, skąd wzięła się ich tradycja w Polsce, więc najbardziej interesowałby mnie literatura dotycząca XIX w i początku XX.
 7. Witam, potrzebuje pomocy przy skompletowaniu literatury odnośnie historii balów w Polsce. Czy w ogóle da się coś takiego znaleźć? Chodzi mi dokładniej o to od kiedy można w Polsce mówić o balach i jak to w wiekach wcześniejszych wyglądało. Z góry dziękuję za pomoc.
 8. Dziękujmy bardzo Secesjonisto, nie spodziewaliśmy się, że będzie tego aż tak dużo, widocznie źle szukaliśmy. Pozdrawiamy i jeszcze raz dziękujmy za pomoc.
 9. Moja dziewczyna poszukuje literatury odnośnie rozwoju kolei na ziemiach polskich w XIX w. Szczególnie interesuje ją teren zaboru rosyjskiego. Wbrew pozorom ciężko jest znaleźć literaturę naukową dotyczącą tego tematu, czy mógłby ktoś pomóc ?
 10. Dziękuję serdecznie za pomoc, na pewno zajrzę do wszystkich zaproponowanych pozycji.
 11. Warszawa okresu międzywojennego zwana była Małym Paryżem i nie było to na pewno określenie na wyrost. Zarówno za dnia jak i nocą w mieście kwitło życie towarzyskie. Warszawiacy sporo czasu spędzali w różnych lokalach, knajpach i na dancingach. Temat wydaje się bardzo ciekawy stąd moje pytanie, czy byłby ktoś w stanie zaproponować literaturę w której mógłbym znaleźć informacje odnośnie tego zagadnienia?
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.