Jump to content

maradona93

Użytkownicy
 • Content count

  3
 • Joined

 • Last visited

About maradona93

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 1. Służby specjalnie w II RP

  Na Wikipedii znalazłam służby funkcjonujące w II RP i podczas II wś. Czy to są wszystkie służby specjalne tych czsów? Zaczynam już się gubić w tym temacie. Polskie służby specjalne podczas II wojny światowej Oddział II Sztabu Naczelnego Wodza PSZ Oddział II Komendy Głównej SZP/ZWZ/AK Służby specjalne II Rzeczypospolitej Biuro Wywiadowcze Ministerstwa Spraw Wewnętrznych – kontrwywiad Wydział Informacyjny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych – kontrwywiad Inspektorat Defensywy Politycznej przy Komendzie Głównej Policji Państwowej (IDP KGPP) Oddział II Sztabu Generalnego WP – wywiad i kontrwywiad wojskowy
 2. Służby specjalnie w II RP

  Służby specjalne. Przeszłość i teraźniejszość pod red. G. Rdzanka, G. Tokarza Polskie służby specjalne. Słownik pod red. Konstantego A. Wojtaszczyka Służby specjalne II RP, A. Miśniuk. Wszelkie informacje mam z tych 3 książek, jednak one w większości odnoszą się ogólnie do służb, a nie poszczególnych "agencji". A informacje to powstanie i przekształcanie się się służb.
 3. Służby specjalnie w II RP

  Witam, robię referat na temat służb specjalnych II RP i podczas II wojny światowej. Może polecić ktoś jakieś książki, pdf, linki w których poznam zadania, strukturę i krótką historię powołania? Na razie znalazam informacje ogólnie o zadaniach służb w tych czasach, ale jakieś konkrety o danych służbach to już ciężej.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.