Jump to content

historyk1971

Użytkownicy
 • Content count

  20
 • Joined

 • Last visited

About historyk1971

 • Rank
  Ranga: Licealista

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  XX wiek

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Ignorancja Jankesów

  Po zamachach w Paryżu,Amerykanie modlili się za Paris Hilton Amerykanie nie przestają zadziwiać swoją ignorancją i brakiem podstawowej wiedzy... Kolejny raz udowadniają to wydarzenia w Paryżu. Po natłoku informacji mających w tytule "Paris" amerykańscy internauci masowo pytają w sobotę o to, co stało się... celebrytce Paris Hilton. Wielu Amerykanów #PrayForParis odczytuje też jako życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla spadkobierczyni hotelarski fortuny Hiltonów. natemat.pl/161869,paris-hilton-nie-zyje-amerykanie-nie-maja-pojecia-ze-istniej-miasto-paryz-i-tak-reaguja-na-prayforparis
 2. Mam wrażenie że komuś zależy na tym aby wykazać że homoseksualiści byli w obozach najgorsi, jak by wśród nich nie było ofiar przemocy. Czerwone winkle oznaczały więźniów politycznych a tymi do 1939 byli głównie komuniści, socjaliści.
 3. Różowe winkle to nie tylko homoseksualiści ale i biseksualiści,pedofile czy zoofile. Obozowe burdele oficjalnie były zamknięte dla SS-manów oni mieli sieć Wehrmachtsbordell i SSbordell,oczywiście że wśród różowych winkli były męskie prostytutki lecz homoseksualne prostytutki oficjalnie nie "pracowały" w obozie tak jak kobiety kierowane do obozowego burdelu,gdzie część stanowiły zawodowe prostytutki. Poza tym homoseksualiści wśród zielonych i czarnych winkli również byli, zarówno mężczyzn jak kobiet.
 4. Rozmawiamy praktycznie tylko o doświadczeniach mężczyzn jak to było w kobiecych obozach,podobozach,komandach.Oglądałem kiedyś dokument o więźniarce z Ravensbrück której życie uratowała niemiecka komunistka,lekarka. Wspominała ona że niemieckie zawodowe złodziejki,sutenerki z zielonymi i czarnymi winklami to były "złe,dzikie bestie" Co do mężczyzn to zawodowi kryminaliści zieloni czy tzw.aspołeczni czarni to było przekleństwo obozów, te zakapiory z Ringverein,Mitteldeutscher Ring, Ring Großdeutschland,Freie Vereinigung to była plaga obozowa, pod koniec wojny kończyli u Dirlewangera.
 5. W książce Walczący obóz Buchenwald Wacława Czarneckiego którą jeszcze można dostać w antykwariatach, bardzo dokładnie jest przedstawiona rola kapo, w poszczególnych okresach obozu,kapo czerwoni stanowili część ruchu oporu i generalnie po usunięciu zielonych funkcyjnych z jakiegoś stanowiska sytuacja stawała się relatywnie lepsza.
 6. Pierwsze hitlerowskie obozy koncentracyjne

  To właśnie komuniści stanowili najwiekszą liczbę więźniów politycznych w KZ,stąd czerwone winkle. Przed 1939 liczba osadzonych w KZ była największa w okresie 1933-34 i 1938 i wachała się od 100 tysięcy do 120 000, większość osadzona na okres kilku miesięcy,chociaż funkcjonariusze kompartii siedzieli i po 12 lat.
 7. Pamietajmy że Niemcy funkcyjni byli różni, najgorsi byli zieloni,czarni,różowi sprawowali niższe funkcje.Natomiast w Buchenwaldzie funkcyjni to byli głównie komuniści, czerwone winkle i tam było lepiej.
 8. "Beton" partyjny wprowadza stan wojenny

  Widać przedmówca nie zna historii, mogło być w Polsce jak w Rumunii, a SB działać jak Securitate. Mogło się skończyć przykręceniem śruby.
 9. Jak waszym zdaniem przebiegał by stan wojenny gdyby na czele władz stali tacy ludzie jak gen.Mirosław Milewski,Olszowski ?
 10. Cesarze Japonii

  Jak kształtowała się rola cesarzy w Japonii, kiedy naprawdę rządzili a kiedy tylko panowali.
 11. Paweł Finder i Małgorzata Fornalska

  Właśnie jestem ciekawy gdzie szukać materiały Der Kommandeur Sicherheitspolizei und des Sicherheitsdienst für den Distrikt Warschau, zwłaszcza referaty A i B wydział IV. Centralne Archiwum KC PZPR przekazano do IPN czy AAN ?
 12. Żydowska Gwardia Wolności "Żagiew" czy Nadwywiad Rządu Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie to najbardziej znane grupy spreparowane przez agentów Gestapo,SD,Abwehry w celu rozpracowywania podziemia. Czy były jeszcze jakieś inne ?
 13. Kobiety jeńcy

  Mam pytanie jaki był los żołnierek Armii Czerwonej które trafiły do niemieckiej niewoli. Podobno trafiały do KZ Ravensbrück lub innych obozów,często np. snajperki były mordowane.Zważywszy że żołnierki ACz to ok. 1 mln kobiet, a mówimy o dziesiątkach tysięcy które dostały się do niewoli na prawdę mało wiadomo o ich losach.
 14. Kto wydał tych działaczy komunistycznych w ręce Gestapo . Czy to był przypadek czy robota agenturalna Spore zasługi dla Gestapo miał podobno Władysław Gaik który rozpracowywał ŻOB i GL w Warszawie. Może Józef Mützenmacher który stał na czele utworzonego na zlecenie Gestapo Działu Społecznego Biblioteki Publicznej zajmującego się ruchem komunistycznym.Może członkowie bandy konfidentów Lonka Skokowskiego którzy przeniknęli do GL.
 15. Po stronie Francuzów walczył Legião Portuguesa dowodzony przez portugalskich afrancesado najpierw Pedro de Almeida Portugal, 3rd Marquis of Alorna,potem Gomes Freire de Andrade Jak było w przypadku hiszpańskich afrancesados czy np.Cipriano de Palafox y Portocarrero, Count de Montijo ranny podczas walk z buntownikami, odznaczony przez króla José I a potem samego cesarza Napoleona służył w formacji hiszpańskiej czy francuskiej
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.