Jump to content

Hrabia Strach

Użytkownicy
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

About Hrabia Strach

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Średniowiecze

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. No to bardzo proszę, by hrabia Strach wypowiedział się na temat: "Wpływ efektów Marangoniego II rodzaju na generację i koalescencję pęcherzyków gazu w cieczy". Albo: "Specyfika złoża fluidalnego dużych cząstek i jej wpływ na proces odsiarczania gazów spalinowych metodą półsuchą". Jaki jest Twój pogląd na te zjawiska? Mój pogląd jest taki że zjawiskiem, z którym mamy tu do czynienia, jest red herring. Czyli dziwaczna próba zwekslowania dyskusji na wątek, który wystakuje nagle spod czyjegoś ogona. Taka sztuczka erystyczna nie świadczy najlepiej o osobie, która się do niej ucieka. No chyba że potrafisz wykazać niezbity związek między dinozaurami a technologią chemiczną. Albo przynajmniej między technologią a wiarą w nauce. Dla mnie "wiara" to głębokie przekonanie o czymś, co nie zostało mi udowodnione. Może po prostu przytocz konkretne przykłady hołdowania w nauce poglądom, które nie zostały udowodnione. Bo o tym ten drobny oftopik. Ponawiam apel do zwolenników tezy o równoległosci człoweka i dinozaura: proszę o przytoczenie konkretnych cytatów z Biblii. Na konkretach będziemy się zastanawiali, czy to był tirex, triceratops czy stegozaur.
 2. my - nienaukowcy (w danej specjalności) wierzymy w to, co głosi nauka. Nie jesteśmy w stanie zweryfikować argumentów, więc prawdy nauki przyjmujemy na wiarę. - co bardzo xle o Was świadczy. Kimklowiek Wy jesteście i bez względu na to jak liczni jesteście. W nauce nie ma miejsca na wiarę. Proponuję zapoznać się ze znaczeniem terminu aksjomat. - a to aksjomat ma coś wspólnego z wiarą? Serio serio? A wracając do sedna: Jest też zastanawiające skąd w Bibli wzięły się wzmianki o dinozauro-podobnych stworach kiedyś zamieszkujących ziemię. - proszę o przytoczenie konkretnych cytatów z Biblii. Na konkretach będziemy się zastanawiali, czy to był tirex, triceratops czy stegozaur.
 3. Literatura - Historia alternatywna

  "Co by było gdyby..." Samsonowicz, Tazbir, Skowronek, Ajnenkiel, Osica, Sowa, Bellona 1998; "Dylematy historii. Nos Kleopatry czyli co by było gdyby" Wieczorkiewicz, Urbański, Ekiert, KDC 2004; "Alternatywna historia. Co by było gdyby..." Ajnenkiel, Samsonowicz, Tazbir, Wieczorkiewicz, Osica, Sowa, Bellona 2005; "Gdyby... Całkiem inna historia Polski" Borodziej i in., Demart 2008; "Gdyby... Całkiem inna historia świata" Olczak, Sabak, Demart 2008 (odradzam - bełkot obliczony na robienie wrażenia na czytelniku a nie na jakikolwiek związek z realiami w których się alternatywi);
 4. Trzeba jednak pamiętać o tym że nauka to coś, że na jej podstawie wierzymy - bzdura jakich mało. W nauce niczego nie przyujmuje się na wiarę i w nic na jej podstawie nie wierzy. Albo są dowody, albo nie jest to nauka.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.