Jump to content

555

Użytkownicy
 • Content count

  73
 • Joined

 • Last visited

About 555

 • Rank
  Ranga: Licencjat

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Okres międzywojenny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Offtopic. Masz rację, kładę to na karb wczorajszego obniżonego nastroju. Na dłuższy czas macie ze mną spokój, obowiązki wzywają. Jeżeli w jakikolwiek sposób kogoś uraziłem to przepraszam.
 2. Może był w granatowej policji. Blisko czarnego, też macie listy ? Wymierają, bym się pospieszył.
 3. Etnogeneza German

  Proponuje trzymać się tematu - następne zbędne uwagi zakończą się ostrzeżeniem. Furiusz
 4. Etnogeneza German

  Pewnie wystarczy pobranie próbki krwi.
 5. Co z tymi uchodźcami?

  Salomonowe rozwiązanie. [... ciach - proszę trzymać się tematu]
 6. Co z tymi uchodźcami?

  Jeżeli każdy kraj będzie musiał wziąć swój procent to i Polska będzie musiała. Jeżeli to nastąpi to będziecie musieli to przeżyć.
 7. Wybory prezydenckie 2015

  Obchodzi mnie i Merkel i Gauck a przede wszystkich na chwilę obecną obchodzi mnie Śląsk. Ślązacy opcji niemieckiej będą tutaj wracać coraz szybciej po 2016 roku i nic tego nie zmieni. Młody człowieku, nie poddaj się na maturze a o sprawy których nie rozumiesz się nie martw.
 8. Wybory prezydenckie 2015

  Polityka to matta fakka w języku ulicy. Z jednej strony dostają cukierka a z drugiej go im zabierają. Ponboczek skonczyl jezyki przydzielac i braklo mu dla Slonzoka. Będziesz mowil tak jak ja. W translacji na polski.
 9. Wybory prezydenckie 2015

  To znalazłem w onet.pl. Bronisław Komorowski. Dla mnie patriotyzm polski jest patriotyzmem otwartym na innych. Wielkość Polski przejawia się w tym, że przygarnia innych, a nie odpycha. Nie ma we mnie akceptacji dla Polski, która będzie innych przymuszać innych, by żyli wedle moich reguł i warunków. Polska musi być krajem otwartym, szanującym różnorodność, także różnorodność śląską. Jeśli się takie wizji Polski i Polaków nie ma w sercu, to się mówi takie głupoty jak to, że śląskość to ukryta opcja niemiecka. To krzywdzi tych, którzy o Polskę walczyli, ale chcą Polski szanującej śląską odmienność.Trzeba wspierać języki i gwary regionalne. Śląsk dla mnie jest polską Europą, gdzie żyją ludzie z różnymi korzeniami i tradycjami, odmiennościami kultury, wiary i języka. Śląsk może być dobrym, albo złem przykładem tego, czy Polska sobie poradzi z tym, aby tę lekcję śląską przemyśleć do końca i wdrożyć w życie. Ręczę, że ja w tych kwestiach pomogę. Zaczyna mi ta Polska podobać. Ukryta opcja niemiecka wcale nie jest taka ukryta. Mniejszości mają swoje prawa określone ustawą.
 10. Etnogeneza German

  Jako sąsiad. No właśnie Sarmat czy Słowianin. Nie na temat ale jak to jest z tym pochodzeniem. Ciuchy tureckie, wąsy węgierskie a zwyczaje raczej swoje.
 11. Etnogeneza German

  Nie słyszałem aby etnos germański kłócił się z etnosem normandzkim. Języki skandynawskie to odmiana języków germańskich. Proszę o konkretny dowód, że kultura celtycka i germańska nie ma części wspólnych. Nie ma ze słowiańską wiele wspólnego bo tak hołubieni Sarmaci pochodzą z ...
 12. Co z tymi uchodźcami?

  Przyznaję się do ignorancji w tym temacie ale ponad pół miliona osób na łódkach sobie nie wyobrażam. Przeraża mnie także ewentualny sposób weryfikacji. Jeżeli jednak do tego dojdzie to i Polska będzie musiała wziąć część na swoje barki i tyle.
 13. Co z tymi uchodźcami?

  O ile osób chodzi ?
 14. Co z tymi uchodźcami?

  Statystyka z wiedzy z kanałów informacyjnych. Nie dokują w portach Morza Bałtyckiego, Polska to nie kraj docelowy, południowe kraje Unii raczej nie są nimi zachwycone. Z grubsza znam temat ale zasada wspólnoty to zasada. Dostaje się bonbony o smaku słodkim i kwaśnym. Edytuję przy pomyłce w słowie słodki. Może to dobry znak.
 15. Co z tymi uchodźcami?

  Polska to nie jest dla przeważającej większości ostateczny przystanek w drodze do Europy. Jeżeli się okaże się, że państwa Unii będą ich musieli przyjmować to i w Polsce zamieszkają, przynajmniej na pewien czas. Wielu Polaków mieszka w Wielkiej Brytanii i Holandii gdzie nastroje jak czytam się ostrzą wobec emigrantów nawet z Unii więc kilkaset osób o innym kolorze skóry czy wierze nie powinno być problemem. Taka trochę obłuda, nam się należy a innym nie.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.