Jump to content

konti2

Użytkownicy
 • Content count

  44
 • Joined

 • Last visited

About konti2

 • Rank
  Ranga: Student

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Starożytność

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Chyba każdy pozostanie przy swoim zdaniu i przekonaniach. Muszę zadbać o 150 osób, którzy są Hanysami i Gorolami ale żołądki mają podobne. Być może moje przekonania będą bardziej radykalne po czytaniu tego forum. Przyczyna i skutek.
 2. Co do fejsztera, Alexa WS to się poddaje. Adresowanie poprzez Orange to także nie moja wina. Zamiast Michał będę się posługiwał Michael z niemieckiego paszportu bo wtedy już nie będzie sprawy Ślonska ale tylko i wyłącznie Polska i Niemcy. Aktu notarialnego dotyczącego sprzedaży nieruchomości spod Gliwic nie widziałem i śmiem podejrzewać, że takowy nie istnieje. Jeżeli w tym domu mieszka repatriant, który centa nie zapłacił za tą nieruchomość to znaczy, że wszystko jest ok a ja mam pysk zamknąć bo Niemcy wywołali wojnę i przez kolejny wiek będą ponosili tego konsekwencje. Zgadzamy się tylko i wyłącznie co do tego, że mamy '15 rok. Moi dziadkowie czyli Paweł i Henryk to już Paul i Heinrich a mój ojciec to nie Jerzy ale Jorg. Opcja śląska nie istnieje bo tak się wydaje Polakom a ja wyłączam się już rzeczywiście z tej dyskusji. Aby Polska była Polską trzeba zniszczyć mniejszość śląską.
 3. Ależ ma !!! Chcesz mi powiedzieć, że działania ubecji są usprawiedliwione tym, że Niemcy wywołali wojnę ? Ile pokoleń będę jeszcze obciążany genetycznie tym, że Niemcy wywołali wojnę ? Urodziłem się w '77 i jak czytam dalej jestem winny zbrodni nazistowskich.
 4. Wino, podatki i Ślązacy. Na winie mogę się nie znać, od podatków mam księgową ale Ślązakiem jestem więc wypowiadam się w swoim temacie. Mówisz i masz to powiedzenie, które mi się podoba. Może i chaotycznie ale chyba nikogo nie obrażam w tym chaosie. To jeszcze raz - konto konti miało problem techniczny a fejszter jako słowo w śląskim nie istnieje. Wydaje mi się, że pisałem o tym. Czy wymagasz abym przedstawił się z imienia i nazwiska gdzie Bruno to chyba nie rzeczywiste imię a Wątpliwy to chyba nie rzeczywiste nazwisko. Dziadek ze strony ojca, który nie był członkiem NSDAP, Hitlerjugend a jako obywatel Rzeszy był żołnierzem Wehrmacht, mający duży i ładny dom pod Gliwicami dostał bilet w jedną stronę w '46 roku. Czemu i dlaczego to nie pytanie do mnie ale do ubeków, którzy tak go potraktowali. Na wojnie z rodziny zginął tylko jeden, po wojnie zginęło dwóch. Nie będę tego wątku rozwijał.
 5. Więc będziemy się różnić, nie zawsze pięknie.
 6. Jestem w szoku. Ktoś tu Grabskiego wspomina ? To może jeszcze Kwiatkowski i COP ? Trzeba było zainwestować nawet na kredyt i pracować a nie teraz żerować na tych, którzy płacą więcej w podatkach. Ponad 19% przenoszę spółkę poza ten kraj. Mając 19 lat dostałem z domu 2 koszule i szczęść Boże na drogę. Aby studiować w Niemczech i się utrzymać myłem szyby w DB Bahn nocami. Jeżeli ktoś spróbuje podwyższyć podatki CIT to strzeli sam sobie w goleń.
 7. Jaka przyszłość polskiej lewicy?

  Jeżeli CIT czyli Corporate Income Tax oscyluje w granicach 19-20% w zależności od działalności i jeżeli "geniusz" spróbuje zrobić stawkę progresywną dla CIT to ze spółki z o.o. moja firma będzie miała końcówkę Ltd. i nic nie wpłynie do polskiego budżetu.
 8. Wino

  Obery jak dobre wino gerujom i chyba przestali naśladować Rammstein wybierając swoją drogę. Dobre, ciężkie i cierpkie czerwone wino to część mojego żywota. Autostrady Chorwacji pożegnały mnie obciążonym bagażnikiem gdzie miałem 2x20 litrów baniaków z winem. W domu gdzie obecnie mieszkam nie mam piwnicy więc w garażu trzymam ten skarb bezcenny czasami konsumowany.
 9. Mama mojej dawnej sympatii, która pochodziła z okolic Lublina była sklepową. Do tego w mięsnym więc każdy jej się kłaniał w czasach PRL. Przynajmniej tak mi mówiła bo za młody jestem aby tamte czasy pamiętać.
 10. Jaka przyszłość polskiej lewicy?

  Ile odprowadziłeś podatku za '14 rok, że tak szafujesz złym podatkiem liniowym ? Ile stworzyłeś miejsc pracy oprócz pustego bajdurzenia ? Chyba św. Tomasz z Akwinu powiedział "Zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji".
 11. Człowiek się uczy całe życie. Czy w tej europejskiej, tolerancyjnej i liberalnej Polsce, która niestety eksportowała jednego z moich dziadków jako tego Niemca a ja jako ten Hanys bronię Gorolki przed pomówieniami "złego i dzikiego Niemca" jest miejsce dla tylko i wyłącznie Ślązaków ?
 12. Kolega od tych marudnych Hanysów, którzy mają się życia uczyć od Kaszubów. Wybacz ale nie skorzystam z Twoich porad.
 13. Długo nie musiałem czekać. Dziecko katuje mnie Pingwinami z Madagaskaru gdzie szeregowy znowu z tym "co nie" wyskoczył. Czy ktoś mi jako prostemu chłopu wytłumaczy genezę tego sformułowania ? Czy na c'mon nie można tego zmienić ? Domowy, urzędniczy, literacki, kościelny. Normalnie każdy Ślązak powinien być lingwistą Kościelny możemy na katolicki i protestancki jeszcze podzielić.
 14. O języku domowym jeszcze nie słyszałem ale mnie już chyba nic nie zdziwi. Niemcy mnie już także bardziej nie zdziwią. Dzisiaj przyjechał konsultant pochodzący z Heidelberg, który był szczerze zdziwiony, że sekretarka ( asystentka ) pochodząca z Łodzi a mieszkająca w Sosnowcu nie zna niemieckiego skoro pracuje na Śląsku. Nie wiem czy byłem marudny czy dupowaty ale wytłumaczyłem mu to w kilku prostych zdaniach. Niestety języka domowego nie rozumiał.
 15. Proponuję medal. Oby nie z warczącego kartofla. Zapomniałem literki pisząc na polskiej wersji OS. Proszę o wybaczenie.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.