Jump to content

Maksio super

Użytkownicy
 • Content count

  10
 • Joined

 • Last visited

About Maksio super

 • Rank
  Ranga: Uczeń
 • Birthday September 26

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Średniowiecze

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Nowe Miasto Lubawskie
 • Zainteresowania
  Lubię średniowiecze. Specjalizuję się w średniowiecznym uzbrojeniu.
 1. Popsuty laptop

  Nie znam się na naprawie matryc, więc nie pomogę. A tutaj będąc: Powiedzcie mi, co zrobić,żeby komputer(Notebook Sony VAIO, Windows 7)był trochę szybszy?
 2. W jaki sposób promujecie historię?

  Ja promuję Historię wszędzie. Ostatnio moja koleżanka powiedziała coś o Normandii, a ja już o desancie.
 3. Biorę udział w tym konkursie. W kwietniu odbędzie się etap wojewódzki.
 4. Jakby wyglądała Europa bez Hitlera

  Powiem tyle,że najlepiej by było, gdyby nie urodził się żaden z tych szaleńców. Jednak oni urodzili się i była okrutna wojna. Gdyby Stalin zaczął wojnę, jestem przekonany,że byłoby więcej tajemnych zabójstw. Bo Hitler robił to jawnie.
 5. Gdyby nie było Jezusa...

  Gdyby nie było Jezusa, no cóż, nie byłoby Chrześcijaństwa. Prawdopodobnie czcilibyśmy Zeusa, Hadesa itp.(Lub, gdyby losy potoczyły się inaczej to Jowisza,Merkurego). Istnieje możliwość,że bez Chrystusa czcilibyśmy Thora, Lokiego i wierzylibyśmy w Asgard.(Poprawcie mnie jeśli błędnie napisałem.) Religią dominującą na Świecie mógłby być islamizm lub buddyzm.
 6. Brak odsieczy wiedeńskiej 1683.

  Gdyby nie było odsieczy mówilibyśmy Allach Abkar! A chrześcijańska Europa byłaby Wielkim Państwem Arabskim.
 7. Proca

  Słowianie tez jej używali, ale o ile mi wiadomo rzadko opisywano ja w kronikach. Tamta proca była trudniejsza. O wiele trudniejsza niż taka w kształcie litery Y. Słowiańskie plemiona były dobrze uzbrojone i wyszkolone, więc myslę, że dla nich proca nie robiła problemu.
 8. Wytwarzali miecze płatnerze. O ile dobrze wiem, miecznicy trzymali miecz królowi, albo rycerzowi. Miecznik widnieje na drzwiach katedry gnieźnieńskiej.
 9. Proca

  Proca odgrywała średnią rolę w wojsku Germańskim( Otton III) oraz wojskach Słowian. Broń ta była słabsza niż łuk, ale była lekka i łatwa w obsłudze.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.