Jump to content

Myślimir

Użytkownicy
 • Content count

  3
 • Joined

 • Last visited

About Myślimir

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Książki o historii Polski

  Witam, Ostatnio przeczytałem dwie książki o historii Polski a właściwie o jej początkach: 1. Polska Piastów - Paweł Jasienica 2. Dzieje Polski tom 1 - Andrzej Nowak (czekam na drugi tom w 2015) Obydwie z tych książek kończą się mniej więcej na tym samym okresie. Aktualnie szukam pozycji, która była by poświęcona rozbiciu dzielnicowemu oraz latom późniejszym tak np. do bitwy pod Grunwaldem. Proszę o polecenie jakiejś dobrej książki.
 2. Od jakiegoś czasu zacząłem interesować się historią II Wojny Światowej i doszedłem do wniosku nie wiem czy do końca słusznego, że w większości dzisiejsze bogactwo Niemiec opiera się na tym co zostało podczas niej zrabowane. Jeżeli się mylę to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu, jeżeli jednak mam rację to czy w świetle tego istnieją szansę na uzyskanie reparacji wojennych od Niemiec? Niekoniecznie mam tutaj na myśli wypłaty odszkodowań lecz również np. udostępnienie za darmo Polsce różnych technologii oraz patentów? Czy wysuwanie takich roszczeń względem Niemiec mogło by prowadzić do pogorszenia stosunków między naszymi krajami i ewentualnej powtórki historii, czy może jednak udało by się coś w ten sposób uzyskać?
 3. III RP czy PRL-bis ?

  Witam na forum, Wydaje mi się, że jest to odpowiedni temat do zadania pytania, które od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie. Co jako zwykły Polak można zrobić, aby coś zmienić?
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.