Jump to content

Tadzimierz

Użytkownicy
 • Content count

  8
 • Joined

 • Last visited

About Tadzimierz

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Okres międzywojenny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Polacy we wrogich mundurach

  Wszystkich urażonych przepraszam a jednocześnie przekora mi podpowiada, że dzięki tej drobnej złośliwości temat się ruszył. Myślę, że musiało mu się coś niedobrego przydarzć jeszcze przed wybuchem wojny. Ostatni list był z kwietnia 1913 roku, czyli ponad rok przed wybuchem wojny. Mam jeszce pytanie o naszywki na kołnierzu szynela.W katalogach jest tego sporo ale nie potrafię przypasować. Łączę ukłony.
 2. Polacy we wrogich mundurach

  Tego nie podawałem, napisałem tylko, że ostatni list był z datą 6 kwietnia 1913 r
 3. Polacy we wrogich mundurach

  Pomądrzyć się można ale jak przyszło do konkretu to woda w ustach - fachowcy!!!
 4. Polacy we wrogich mundurach

  No i co forumowi fachowcy?
 5. Polacy we wrogich mundurach

  Pomądrzyć się można ale jak przyszło do konkretu to woda w ustach - fachowcy!!!
 6. Polacy we wrogich mundurach

  Najpierw o jednym: Nazywał się Ignacy Kowalczyk syn Jana i Agnesy z domu Krzykała; urodził się 1890 r. w osadzie Bełchatów (zapis w akcie ślubu z z Franciszką Motylską z lipca 1911 r.); kiedy we wrześniu 1912 roku rodzi mu się córka, on jest już wcielony do armii rosyjskiej; pisuje listy do żony, ostatni datowamy jest na 6 kwietnia 1913 roku. Od tej pory słuch po nim zaginął; zostało tylko zdjęcie na odwrocie którego nie ma zadnych dodatkowych informacji
 7. Polacy we wrogich mundurach

  Zapewne byli tacy, że bez ich woli, tacy co chętnie i tacy, którym było wszystko jedno. Ci moi należeli do tej pierwszej grupy.
 8. Dziadek mojej siostry i dziadek mojej żony służyli w armii rosyjskiej, chciałbym na tym forum pozyskiwać informacje o losach ludzi zwerbowanych bez ich woli.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.