Jump to content

KaeSiak93

Użytkownicy
 • Content count

  6
 • Joined

 • Last visited

About KaeSiak93

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Węgrzy czy Rumunia?

  Słyszane to było kilkukrotnie w dyskusji od różnych osób. Nigdzie nie znalazłem żadnych informacji na ten temat dlatego tu jestem.
 2. Węgrzy czy Rumunia?

  W czasie II W.Ś. łączyło Nas coś z którymś z tych Krajów? Znane są słynne słowa "Prędzej wysadzę swoje własne linie kolejowe, niż wezmę udział w inwazji na Polskę" premiera Węgier- jakiś sojusz? Słyszałem, że "Rumunia pomagała Polsce w czasie II W.Ś. nawet bardziej niż Węgrzy" - czy to prawda? Jeśli tak to jak ta pomoc wyglądała? Prawdą jest też to, że byliśmy związani z Rumunią paktem anty-sowieckim w '39? Być może dla wielu osób są to śmieszne pytania bądź rzeczy oczywiste, jednak ja nic na ich temat nie wiem, a bardzo mnie zainteresował temat kontaktów Polaków z tymi krajami. Wolę zapytać ludzi którzy się tym interesują, niż szukać bo internecie, bo wiem, że tutaj dostane konkretną odpowiedź. A w sieci jest jak jest - znaleźć można wiele głupot i fałszywych informacji.
 3. Węgrzy czy Rumunia?

  No tak. I chodzi mi o to, aby nie rozgraniczać każdego z nich tylko wszystko wrzucić do jednego wora.
 4. Węgrzy czy Rumunia?

  Dobrze, przepraszam za pomylenie działów. Chodzi mi ogólnie o sojusz. Nie na przykład sojusz militarny czy gospodarczy lecz chodzi mi o takie ogólne ujęcie.
 5. Węgrzy czy Rumunia?

  Przepraszam bardzo, źle to może ująłem - chodzi mi o okres II W.Ś. plus kilka lat przed wybuchem i po zakończeniu. O kontakty w tamtych czasach. Ze znajomym jest "konflikt" o to, kogo z tej dwójki - patrząc na historię w okresie II W.Ś. - powinniśmy dziś wybrać na ewentualnego sojusznika.
 6. Witam wszystkich serdecznie. Jest to mój pierwszy wpis tutaj. Od jakiegoś czasu sprzeczamy się ze znajomym o to, kogo Polska (patrząc na historię) powinna wybrać na ewentualnego sojusznika w dzisiejszych czasach - Węgrów czy Rumunie. Jako, że nie znam dokładnie historii oby Krajów zwracam się z prośbą do Was - czy te Kraje popełniły wobec Polski jakieś zbrodnie, jak wyglądają kontakty na tle historycznym Polski z Węgrami i z Rumunią, czy były jakieś konflikty między Polakami a któymś z tych Krajów? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.