Jump to content

spitfire303

Użytkownicy
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

About spitfire303

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Ślązacy w I wojnie - pomoc w identyfikacji jednostki

  Znalazłem informacje o samej dywizji (m.in. udział w walkach), jednakże nie mogę znaleźć szczegółowych informacji o 4. Niderschlesisches Inf-Regt. Nr. 51, wskazanym we wcześniejszych postach jako prawdopodobna jednostka. Czy istnieje w Internecie (bądź w formie książkowej) baza wiedzy o poszczególnych pułkach? Przydałyby się jeszcze informacje o twierdzy Wrocław w owym okresie.
 2. Ślązacy w I wojnie - pomoc w identyfikacji jednostki

  Harry, dziękuję bardzo za odpowiedź. Wreszcie jakieś konkretne informacje! Poszukam dalszych informacji o wspomnianej jednostce.
 3. Ślązacy w I wojnie - pomoc w identyfikacji jednostki

  Jest po stronie lewej.
 4. Witam, posiadam dwa zdjęcia mojego pradziadka z okresu IWŚ, który pochodził z Górnego Śląska, z okolic Piekar Śląskich i służył w armii pruskiej. Niestety ze zdjęć nie da się wywnioskować jednostki do której przynależał pradziad (liczby na pagonach są niewidoczne). Zgodnie z danymi znalezionymi w Internecie osoby mieszkające na G. Śląsku włączane były w skład VI Korpusu, 12 Dywizji w Nysie, w której to z kolei znajdował się 156 Pułk Piechoty (3 Śląski) składający się z I Batalionu w Bytomiu i II Batalionu w Tarnowskich Górach. Czy jest to prawidłowy trop? Czy istnieje jakaś możliwość sprawdzenia list osobowych lub czy istnieją jakieś inne dane, po których można by określić szlak bojowy mojego przodka? Na drugiej stronie jednego z posiadanych przez mnie zdjęć, które jednocześnie jest kartą pocztową, znajduje się niewyrazny tekst (zapewne osobisty do rodziny) i pieczęć pocztowa z datą 16-11-14 oraz miejscowością Wustendorf. Proszę forumowiczów o pomoc w ustaleniu jak największej ilości danych dotyczących jednostki, w której służył pradziadek. Poniżej linki do zdjęć. http://naforum.zapodaj.net/a1f6db57fdb6.jpg.html http://naforum.zapodaj.net/cbb49769bead.jpg.html
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.