Jump to content

Jaskier_de_Lettenhove

Użytkownicy
 • Content count

  6
 • Joined

 • Last visited

About Jaskier_de_Lettenhove

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  XX wiek

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Czy dobrze uważam ?

  Mój pradziadek urodził się w 1925 roku (już nie żyje) jego ojciec urodził się w 1905 roku,więc od tej daty odejmowałem jak inny użytkownik po 30 lat. Więc tak : Pradziadek 1925 Jego ojciec 1905 Jego babcia 1875 Jego prababcia 1845 Ojciec prababci pradziadka 1815 Więc jest po 1800,zgadza się ? W taki oto sposób do tego doszedłem,jak już pisałem,liczyłem w taki sam sposób jak inny użytkownik. Ten ojciec był tym,który był właścicielem wsi,folwarku i dworu w Kazimierzy Wielkiej.
 2. Czy dobrze uważam ?

  Wytłumacz mi,po co wiedzieć kiedy powstał folwark,skoro ten ojciec urodził się po 1800 roku,a wtedy folwark należał do Łubieńskich,przecież to jest bez sensu,zastanów się dobrze co piszesz i przeczytaj może jeszcze raz od początku,bo my się chyba w dyskusji cały czas mijamy,bo jak pisałem,to kiedy powstał folwark nie ma żadnego znaczenia,bo tak i tak po 1800 do 1945 wszystko było Łubieńskich,no może za wyjątkiem cukrowni w późniejszym okresie. Henryk urodzony w 1793 kupił osadę od swojego brata Franciszka,a później ją oddał synowi Franciszka.
 3. Czy dobrze uważam ?

  Tym przodkiem który miał folwark w Kazimierzy nie był mąż,tylko OJCIEC prababki mojego pradziadka,w ogóle nie czytasz uważnie moich postów... Co z tego że folwark mógł istnieć nawet 300 lat temu,skoro owy ojciec prababki mojego pradziadka żył wtedy,kiedy Łubieńscy władali tą wsią,więc gdzie tam miejsce dla innego rodu ? Proszę,zastanów się co piszesz i wyjaśnij jasno i klarownie co ma piernik do wiatraka. Henryk Łubieński kupił Kazimierzę od Franciszka,ale później oddał ją Kazimierzowi,synowi Franciszka.
 4. Czy dobrze uważam ?

  Ale w tym przekazie nie chodzi o to,że ta żona była właścicielką folwarku,tylko o to,że jej ojciec nim był,a chyba zgodzimy się co do tego,że od chwili objęcia Kazimierzy Wielkiej przez Łubieńskich aż do 1945 folwark był w ich rękach,prawda ? Więc nie za bardzo wiem jak się ma to,co napisałeś,do sprawy,ale jeśli jakoś się ma,to proszę Cię o wyjaśnienie.
 5. Czy dobrze uważam ?

  Wśród moich poszukiwań wpadłem na ślad,iż mogę pochodzić po kądzieli od rodu Bibersteinów lub od rodu Łubieńskich h.Pomian,wiem że moja rodzina po kądzieli to szlachta,posiadali dwory,rozległe ziemie itd. ale żona jednego z moich przodków mogła być z wymienionych rodów,wpadłem na to tak,wiem,że ta żona była z arystokracji,wiem też,że posiadali folwark w Kazimierzy Wielkiej,Bibersteinowie odpadają,ponieważ kiedy wieś do nich należała,to nie było tam folwarku,a poza tym,jak później się okazało,ta arystokratka była prababką mojego pradziadka,a Bibersteinowie wladali osadą w średniowieczu więc...wszystkie ślady wskazują na Łubieńskich,ponieważ to oni mieli w tym okresie swój folwark w tej wsi i oni też są z arystokracji,więc według mnie sprawa jest jasna,żona mojego przodka była z rodu hrabiów Łubieńskich,nie widzę innej możliwości :-) Jeśli ktoś widzi inną możliwość to proszę pisać i proszę,bez linczu :-) wiem że herbu się nie dziedziczy po kądzieli,a poza tym nie chwaląc się po mieczu pochodzę ze śląskiej rodziny magnackiej pochodzenia niemieckiego,więc herb już mam,gdyby ktoś zarzucał mi że na siłę chce mieć wśród przodków szlachtę :-) Pozdrawiam. P.S. Zakładamy że przekazy są prawdziwe.
 6. Chciałbym się dowiedzieć co oznacza poniższy tekst,a właściwie czy ja go dobrze zrozumiałem : "Od II połowy XIX w. przez prawie sto lat Kazimierza Wielka była wsią folwarczną i osadą fabryczną będąc równocześnie siedzibą gminy i ciągle się rozwijając." Właściwie to najbardziej chodzi mi o folwark,który w niej się znajduje,jeżeli dobrze zrozumiałem tekst,to ten folwark powstał dopiero w II połowie XIX wieku,więc wcześniej go nie było,ale nie jestem tego pewny,więc chcę,aby ktoś potwierdził to,że dobrze zrozumiałem ten tekst,a jeśli źle go zrozumiałem,to proszę aby napisał w takim wypadku co ten tekst oznacza z góry dziękuję Źródło : http://www.kazimierzawielka.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=21
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.