Jump to content

Sylivia

Użytkownicy
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

About Sylivia

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 1. Skutki korsarstwa

  czyli ich działalność upatrywac jako negatywną la cywilizacji europejskiej?
 2. Skutki korsarstwa

  Chodzi mi oz naczenie korsarstwa, jak to wpłynęło na cywilizację europejską, czy pozytywnie czy negatywnie. Wydaje mi się , że odegrali pozytywna rolę, przecież zgarnęli sporo świata i pieniędzy dla społeczeństwa.
 3. Interesuje mnie jak ta walka wpłynęła ca cywilizację europejskiej, pozytywnie czy negatywnie. Budowała Europę czy raczej jej zagrażała. Przeczytałam już sporo książek na ten temat. Jeden wniosek , który mi się nasuwa to wojny punickie ugruntowały pozycję Rzymu w basenie Morza Śródziemnego i uczyniły z niego Imperium. Dało im to militarne i gospodarcze podstawy do późniejszej ekspansji w kierunku wschodnim. Czy to właśnie upatrywać za korzystne w budowaniu cywilizacji europejskiej? Proszę o pomoc !
 4. Witam ! Potrzebuję informacji, czynników które przyczyniły się do budowy cywilizacji europejskiej. Prosiłabym też, aby wziąć pod uwagę morza. Jak morza, wyprawy morskie, piractwo morskie, handel morski, szlak komunikacyjne, odkrycia, przyczyniły się do budowania cywilizacji.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.