• Ogłoszenia

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/16

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/16

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Gra planszowa dla historyka to...

6 postów w tym temacie


Słynne Ardenki z Dragona: http://portal.strategie.net.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=195:ardeny-1944-dragon-tis&catid=20:recenzje-gier-planszowych&Itemid=119 . Graliśmy z kumplami tyle razy, że jeden zestaw żetonów starł się prawie do białości. Planszę dodatkowo wykorzystywaliśmy jako podstawę do gry w Wojny napoleońskie: http://portal.strategie.net.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=280:wojny-napoleoskie-dragon&catid=20:recenzje-gier-planszowych&Itemid=119 , ponieważ ich plansza nie pozwalała na większe manewry.

Ardenki dla mnie (ale i wszystkich znajomych grających) to ideał grywalności.

Potem wyszła gra TiS, ale to już nie było to, trochę za bardzo przekombinowana oraz z błędami w instrukcji na zasadzie - kupujący, dopracuj zasady za producenta ;).

Generalnie produkty Dragona to były świetne gry. Np. Tannenberg - drugi w kolejności częstotliwości mojego grania.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W to grałem raz czy dwa, ale nawet nie pamiętam czemu tylko tyle. Może te tabelki i komplikacje (dzisiaj oczywiście przy grach p. Wojciecha Zalewskiego to pewnie banał ;)), a może grę mieliśmy tylko pożyczoną? A może jak tak sobie czytam jednak nas nie uwiodła możliwością kombinacji w scenariuszach?

Bo lubiliśmy z kumplami gierki gdzie obie strony miały jakieś szanse na zwycięstwo, idealnie, jak nie na punkty, lecz przez fizyczne pokonanie przeciwnika.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Dodaj nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz