Rezz112

Użytkownicy
 • Zawartość

  305
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O Rezz112

 • Tytuł
  Ranga: Doktorant
 • Urodziny 10/29/94

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Średniowiecze

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Ze wsi
 1. Zastanawiam się dlaczego tłumy słuchały i poszły za Hitlerem, chociaż jego poglądy wydają się "dziwne" (min.nadludzie, podludzie). Czy teraz też ludzi by poszli za kimś, gdyby ktoś powiedział, że są lepszą rasą niż inni ? Zapraszam do dyskusji.
 2. Yyy... a co to ma wspólnego z tematem ?
 3. No proszę Cię, nie wyskakuj tu z takimi legendami. Nie rób z forum historycznego Kółka Fanów Baśni, Bajek i Plotek.
 4. Masz na myśli ogolenie i włożenie rozżarzonego żelaza w odbyt? A Henryk Walezy? Zamordowano go w czasie oddawanie potrzeb fizjologicznych.
 5. Królów nie mieliśmy za dużo, to jak może być " nie popularny" ? Jak ma być najlepszy to nie może być przecież niepopularny. Najlepszy pod jakim względem ?
 6. Hrabianka Elżbieta Batory. XVII-wieczna węgierska szlachcianka, znana także jako "krwawa hrabianka" zabiła ponad 600 osób. Jej ofiarami padały młode dziewczyny. Jej ulubioną "rozrywką" było wyrzucanie nagich ludzi zimą na śnieg, a potem polewanie ich lodowatą wodą. Podobno kąpała się w krwi zamordowanych, by zachować swą urodę. Skazano ją na śmierć głodową i zamurowano żywcem w jednej z komnat jej zamku.
 7. Masz rację, autor tematu nie określił nam względem czemu mamy się ustosunkować do pytania. Jeżeli autor się nie obrazi, to wg. mnie pod względem spełniania swojej misji- jako zakonu broniących niewinnych przed innowiercami.
 8. Jak to nie było, tak tak jakbyś powiedział, że nie było lepszych lub gorszych oddziałów żolnierskich. Oczywiście każdy pełni inną funkcję, np: nie mżna porównywać husarii do oddziałów pikinierskich. Lecz można porównac np. Husarię polską, czy węgierską, i można powiedzieć która jest lepsza; tak samo z zakonami.
 9. Według mnie zależy co widzisz pod pojęciem „Krucjata”, walki w Ziemi Świętej, czy ogólne wali z muzułmanami. Ja uważam za Krucjatę tzw. Reconqwistę. Stopniowo od X w. odpierano mahometan z Europy (Płw. Iberyjski) i w końcu w 1492r upadek Grenady; czyli koniec państwa Arabów w Europie. Tą datę uważam za koniec Krucjat. Pozdr. Rezz
 10. Tak ! Nareszcie ktoś odgadł. Gratuluję i zadajesz.
 11. Nie. Ani nie żaden Kościół, ani woj. łódzkie.
 12. Secesjonista ma więcej czasu na zadanie pytanie niż 3 dni... więc pytanie należy wciaż do niego ...
 13. Na "szczęście" Kolumb w tym samym roku odkrył Amerykę i rycerze juz się nie nudzili xD
 14. Mógłbyś rozwinać swoją wypowiedź ? Jak trzeba pisać zwięźle i krótko ty piszesz baardzo długie posty, a jak trzeba długie, ty piszesz jedno słowo. Masz racje , po nocnych rozmyślaniech nareszcie uświadomiłem sobie że przecież komu płacono daniny z podbitych ziem ... ? No oczywiscie Papieżowi .
 15. Pytanie twoje. PS. Następnym razem odpowiedaja normalnie np. Król francji Ludwik IX, na wzór Jezusa, a nie rozpisujesz sie jak na wypracowaniu z polskiego, to quiz a nie szkoła.