Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Hardkor 44 - Bagińskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Hardkor 44 nowy film Bagińskiego - roboty Niemcy vs Powstańcy rambo ja to kupuje, a Wy? Jeśli film odniesie taki sukces jak jego poprzednie produkcje jest szansa, że o Powstaniu dowie się masa nowych i przede wszystkim młodych ludzi na całym świecie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Trochę rozmawialiśmy o tym już tutaj: https://forum.historia.org.pl/index.php?showtopic=5966

Jak dla mnie film jest bardzo dobrym pomysłem. Znając talent Bagińskiego, i biorąc pod uwagę fakt, że jest znany na świecie, można się spodziewać, że produkcja spotka się z dobrym odbiorem wśród ludzi. Co prawda wolałbym aby scenariusz był ciut inny, ten świat jak z Terminatora nie bardzo mi pasuje, ale najważniejsza jest tutaj sama koncepcja pokazania na świecie, że było coś takiego jak Powstanie Warszawskie. Najpierw Davies, teraz Bagiński.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają Niemcy wg Bagińskiego:

Oto pierwszy opublikowany szkic koncepcyjny "Hardkoru 44". Jego autorem jest Kuba Jabłoński:

z6725900O.jpg

Źródło: http://film.gazeta.pl/filmnews/1,94586,672...eszcze_nie.html

a tak Polacy:

hardkor06.jpg

Źródło: http://www.joemonster.org/art/11987/Hardko...ylu_300_Spartan

Kontrast oczywiście celowy, ma zapewne pokazać Powstańców jako bohaterskich ludzi walczących z Niemieckimi machinami. Ciekawi mnie bardzo, czy koniec będzie tak jak w historii, czy Bagiński zaskoczy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja uparcie, niczym zdarta płyta ;) - czy nie można było zrobić 'czystego' filmu o Powstaniu, bez polskiego Rambo i cyborgów? Temat-rzeka, można byłoby zrobić z tego animową 'Kompanię Braci' (tylko nazywałaby się np. Batalion Czata..) - czemu przybliżać tematykę PW przez pryzmat 'pulp WWII'?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jesteśmy wstanie zrobić tak dobry serial jak Kompania Braci, który pokażą na całym świecie... natomiast taki film w takim stylu na pewno przykuje uwagę młodych. Być może będzie podobny sukces jak do 300 Spartan?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Kontrast jak najbardziej celowy;) Bagiński nawet mówił, że film ma być raczej jak najwyraźniejszym pokazaniem walki dobra ze złem. Ta przesada w samym scenariuszu jak i sama forma wizualna, mają właśnie temu służyć. Coś jak w baroku... Co do zakończenia, wolałbym jednak aby nie zmieniał tego. Mimo wszystko to już za duża ingerencja.

@Kadrinazi

Co do "normalnego" filmu, to oczywiście, lepiej zrobić. Przecież jest nawet scenariusz, którego współautorem jest sam whatfor. Problemem jest jednak kasa, plus to kto nakręci, kto zagra. Bo jak ma zagrać Małaszyński z Wieczorkowskim i Muchą, to ja dziękuję za taki film...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

I taki będzie przybliżał 'historię' jak 300 Spartan ;) tylko zamiast ninja i nosorożców będą cyborgi, Bren zasilany taśmą i inne bajery. Bardzo to ładnie wygląda, tylko co ma wspólnego z PW? Czy nie jest to trochę obraźliwe dla Powstańców, że odrealnia się warunki w których przyszło im walczyć, zmieniając Niemców w cyborgi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Kadrinazi patrz post wyżej;) I nie wydaje mi się, aby miało to kogokolwiek obrażać. Zwłaszcza że film popiera MPW, a jakby pojawiły się głosy sprzeciwu ze strony Powstańców, natychmiast byśmy o tym wiedzieli. Film nie ma być wiernym odtworzeniem wydarzeń, ale specjalnie przesadzoną wizją walki dobra ze złem. Nikt tutaj nie aspiruje do miana filmu historycznego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A czy sądzisz Albinosie, że Powstańcy wiedzą że taki film powstanie? Przyznam, że nie rozumiem dlaczego MPW wspiera ten film - chyba tylko przez osobę twórcy, jakby nie było znanego na świecie. Przecież, racjonalnie myśląc, taki film nie przyniesie żadnej informacji o Powstaniu, 'specjalnie przesadzonych filmów o walce dobra ze złem' mamy już na pęczki - po co kolejny? Mając Bagińskiego z ekipą możnaby się przecież pokusić o dobry, animowany (bo zdanie o polskich aktorach mamy takie same) film historyczny, nawet niekoniecznie serial.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kadrinazi niedawno TVP zrobił serial historyczny, a nawet dwa... myślisz, że gdzieś po za Polską by to ktoś oglądał nawet jakby było dobre? Niestety, ale wątpię. Natomiast ten film Bagiński pokaże pewnie na kilku festiwalach, może pozdobywa nagrody, a i może zostanie pokazany w zagranicznych kinach. Tam jest tylko motyw Powstania, bo ono było czymś na kształt walki dobra ze złem lub ludzi z cyborgami. Jest szansa, że po oglądnięciu tego filmu ktoś zainteresuje się Powstaniem i chociaż otworzy wikipedię i przeczyta tam o nim.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Akurat Muzeum Powstania Warszawskiego ma na celu m.in. propagowanie wiedzy i pamięci o Powstaniu Warszawskim. Ten projekt realizuje drugi zamysł. Bagiński robi już jeden projekt dla MPW (lot nad zburzoną Warszawą, komputerowe odtworzenie całego niemal miasta), więc dostaje wsparcie dla innego projektu. Powstańcy wiedzą niemal na pewno. Skoro MPW wspiera, musieli zostać o tym poinformowani. Poza tym, Powstańcy też korzystają z gazet i internetu;) Związki kombatanckie działają dość prężnie. Mam znajomego w GRH "Radosław". Nie słyszałem aby Powstańcy, z którymi mają kontakt, byli oburzeni pomysłem. Inna rzecz, że to na razie jedynie faza wstępna. Do końca może się sporo zmienić.

Film nie ma nieść informacji o historii Powstania. Ma jedynie pokazać, że coś takiego było. Do młodych ludzi trzeba trafić. Stąd m.in. te wszystkie koncerty, wydawnictwa płytowe, koszulki itd. Książka Daviesa też nie jest specjalnie odkrywcza, a jednak ceni się ją za wkład w pamięć o Powstaniu. Co do samej formy mogę się w sumie zgodzić, mi też nie pasuje. Ale tutaj ważniejszy jest dla mnie sam gest. Nie wydaje mi się też, żeby Bagiński robiąc taki film, nie zadbał o odpowiednie informacje dla widza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tam jest tylko motyw Powstania, bo ono było czymś na kształt walki dobra ze złem lub ludzi z cyborgami.

No proszę Cię Jarpenie, tylko bez takiej kazuistyki ;) Z naszego punktu widzenia (ówcześnie czy teraz) to była walka dobrych ze złymi gdzie my byliśmy dobrymi, z punktu widzenia zwalczających Powstanie (czy patrząc szerzej - w czasie całej wojny) Niemców to oni stali po słusznej stronie. W kinie historycznym da się takie rzeczy pokazać bez blasterów, bioniki i T-1000. To chyba tylko pokazuje skalę problemu - jak nisko upadło polskie kino...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Filmy Bagińskiego miały naprawdę świetne recenzje, a także gry, gdzie także miał swój udział - Wiedźmin. Był nawet nominowany do Oscara za Katedrę. Zapewne ten film także okaże się sukcesem, czy na miarę 300 Spartan nie wiem, ale nie chodzi tutaj o wierne oddawanie historii, ale chociaż zmuszenie do refleksji, albo zapoczątkowanie przy okazji filmu dyskusji o Powstaniu. Walor edukacyjny, czyli oglądam film, a potem szukam informacji w sieci także nie jest bez znaczenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.