Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
dzionga

200 dni Napoleona. Od Pułtuska do Tylży 1806- 1807

Recommended Posts

dzionga   

Tytuł: 200 dni Napoleona. Od Pułtuska do Tylży 1806- 1807

Autor: Nieuważny Andrzej, Ostrowski Krzysztof, Stępień Tomasz

Wydawnictwo: Rzeczpospolita

Rok wydania: 2008

Ilość stron: 227

ISBN: 978-83-601-9234-4

Druga zwycięska książka w plebiscycie zorganizowanym przez historia.org.pl. Dlaczego warto ją przeczytać? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
amon   

"200 dni Napoleona " to album który w sposób zwięzły i czytelny pokazuje ponad półroczną kampanię rozegraną na terenie Polski i ówczesnych Prus. Dziwna to książka, z jednej strony zachwyca pięknem zamieszczonych zdjęć i obrazów, z drugiej irytuje skromnym tekstem, zbytnim uogólnieniem opisywanych zdarzeń. Całość bardziej przypomina nieporęczny z racji formatu przewodnik, niż książkę historyczną. Jednak w przeciwieństwie do przewodników większą część tekstu stanowią wspomnienia uczestników kampanii doskonale dopasowane do opisu miejsc widocznych na bardzo licznych ilustracjach. Wielka szkoda że zamiast bardziej czytelnych map, które powstały w epoce, autorzy fundują nam foty jezior z lotu ptaka. Ciekawostką w tym przypadku jest zamieszczanie zdjęć pól bitewnych które zostały zrobione w tej samej porze roku co opisywane zdarzenia. Przyznaję że lektura tego albumu zachęca do wyprawy na tereny które były świadkami napoleońskiej kampanii.Przede wszystkim przybliża laikom tematykę która w świadomości ogółu prawie nie istnieje.

"200 dni Napoleona" to przyjemny dla oka album, wolny od dziecinnych błędów, w którym znajdziemy, prócz powszechnie znanych, rzadko publikowane litografie du Casteleta, czy obrazy olejne Roehna, Forta,Lecomta i wielu wielu innych.

Edited by amon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.