Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Próbna matura z historii 2009

Rekomendowane odpowiedzi

dzionga   

Do napisania to tak, ale zależy jeszcze na ile procent :P

Teksty źródłowe nie były trudne, poprzednio były dużo gorsze, a teraz nawet nie trzeba było wykorzystywać wiedzy poza źródłowej w żadnym zadaniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sebas   

Fakt:) Ciekawe tylko jak to będzie na tej w maju.

A zdajesz Wos tak przy okazji zapytam? I jak ci poszło wypracowanie i co w nim napisałaś,a szczególnie ciekawy jestem jakiej oceny dokonałaś ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Zdaję- rozszerzony (wielce to ryzykowne z mojej strony, bo teorii nie mam wcale opanowanej).

A jeśli chodzi o wypracowanie to poszło mi nie za dobrze... To była totalna improwizacja, bo jak zwykle się nie zhańbiłam nauką ( :P ). Pisałam na pierwszy temat i napisałam jakieś głupoty (aż wstyd przytaczać :P )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sebas   

Ja właśnie też się tym WOSem martwie moim...

Improwizacja też jest ważną umiejętnością. Zawsze to lepiej coś odrobinę napisać niż oddać pustą kartkę(a były u mnie w szkole takie przypadki) :P.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Zdaję- rozszerzony

Do dziś pamiętam maturę z WOS-u. Totalna improwizacja, uczyć to się prawie w ogóle nie uczyłem, wypracowania na rozszerzonym mają sprawdzić myślenie, a nie konkretną wiedzę. Nie bez powodu WOS uchodzi za jeden z łatwiejszych przedmiotów na maturze. Tak więc bać się nie ma co;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zdaję rozszerzoną historię. I masakra..... wszystko zmyślałam... przy wypracowaniu wymyśliłam jakąś unię polsko- węgierską;/ ale trafiłam na dwa fakty, że Gomułka przejął ponownie władzę i były demonstracje w lipcu. Ale tak to dajcie spokój. Sprawdziłam sobie odpowiedzi i wyszło mi 16%. ;)( ;):huh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sebas   
Ja tez zdaję rozszerzoną historię. I masakra..... wszystko zmyślałam... przy wypracowaniu wymyśliłam jakąś unię polsko- węgierską;/ ale trafiłam na dwa fakty, że Gomułka przejął ponownie władzę i były demonstracje w lipcu. Ale tak to dajcie spokój. Sprawdziłam sobie odpowiedzi i wyszło mi 16%. :(( ;):huh:

To bierz się do roboty i spokojnie ucz sie i czytaj duzo ;) Podręczniki czy książki to zalezy od tego czego ci sie lepiej uczyc, ale ja np bym nie byl w stanie napisac wypracowania jesli bym się uczyl tylko z jakiegos repetytorium. Spokojnie nie przejmuj się :sorcerer: Do maja jeszcze troche czasu jest wiec wykorzystaj go dobrze;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Maras   

Witam, posiadacie klucz do matury, która była tydzień temu? Niestety mój nauczyciel nie ocienił i w dodatku zachorował, a ja muszę podjąć decyzję co do poziomu. Podstawa to na moje banał. Osobiście nie podobała mi się za bardzo matura rozszerzona. Wypracowania naprawdę dziwne były. Pozdrawiam wszystkich i liczę na pomoc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Z tego co wiem to klucz ma być dostępny w necie dopiero po 20 stycznia. Czyli już niedługo, a deklaracje można teoretycznie zmieniać do 7 lutego (chociaż u mnie do 23 stycznia).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Maras   

No ja mam podobny problem jak Ty. Muszę się naprawdę zastanowić bo sam nie wiem. Nie chcę żałować w maju, jak przestawię na poziom podstawowy a matura rozszerzona okaże się prostsza. Z opernowskiej miałem 59%, z tej gorzej poszło, w tym wypracowanie i trochę pierwsza część bo źródła na moje to były proste.

Ok, ale jak ktoś będzie posiadać klucz to zaserwujcie :huh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Pierwsza część była dużo łatwiejsza od tej matury z Operonu i GW, bo tam naprawdę były trudne źródła, a teraz były banalne. Wypracowanie, no cóż, w maju bym takie z przyjemnością napisała, bo do tego czasu mam to wszystko mieć perfect opanowane, a ja jak zwykle teraz się nie uczyłam.

Raczej wątpię czy w maju będzie matura łatwiejsza od tej, obawiam się, że wręcz przeciwnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.