Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Zielony

Polskie organizacje działające w zaborze pruskim

Rekomendowane odpowiedzi

piterzx   
A więc poszukuje takich właśnie organizacji jak w temacie. Jeśli możecie wypiszcie nazwa wraz z krótką charakterystyką.

Przepraszam bardzo, ale jest to tak prosta kwestia, że kilka minut poświęconych na :google: Ci szkody nie wyrządzi. Tam te organizacje są wraz z opisami, wystarczy poszukać. Poza tym, proponuję podręcznik.

Jeśli ma to być szersza praca mogę podać dobre tytuły książek, ale skoro piszesz, że to ma być "krótka charakterystyka", to przepraszam bardzo, ale na tym forum nie tolerujemy próśb o gotowce. To ma być Twoja, drogi Kolego, praca, nie nasza, my możemy pomóc, ale wszystkiego robić nie będziemy.

Temat przenoszę do działu pomocowego.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Zielony   

Poświęciłem kilka minut na google ale nie jestem pewien czy to co tam znalazłem jest na pewno dobre. Napisałem tu bo pomyślałem, że ktoś napisze coś co mogłoby mi się przydać. Poprosiłem o krótką charakterystykę ale to by mi nie wystarczyło,starałbym się później to rozwinąć, no ale cóż... To ma być prezentacja na ten temat ale to ważne by wydawała się profesjonalna :razz:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   
Poświęciłem kilka minut na google ale nie jestem pewien czy to co tam znalazłem jest na pewno dobre.

Podaj linki, ocenimy, na ile są warte te informacje.

Napisałem tu bo pomyślałem, że ktoś napisze coś co mogłoby mi się przydać. Poprosiłem o krótką charakterystykę ale to by mi nie wystarczyło,starałbym się później to rozwinąć, no ale cóż... To ma być prezentacja na ten temat ale to ważne by wydawała się profesjonalna :razz:

To co napisałem powyżej, gdyż przeważnie trafiają się ludzie proszący o gotowce i to jeszcze z prostych informacji i Twoje, trochę niedoprecyzowane pytanie, takie wrażenie również sprawiało. Skoro jednak jest inaczej, to służę pomocą, tytułami książek, rewizją danych, itp.

Z książek z miejsca mogę polecić:

;) "Historia Polski 1795-1914" Groniowski i Skowronek (jeśli interesują Cię informacje ogólne)

:arrow: "Ruch polski na Górnym Śląsku w latach 1879-1893" Pater (to już szczegółowe dane)

:arrow: "Walka o polskość miast Poznańskiego na przełomie XIX i XX wieku" Trzeciakowski

:arrow: "Wóz Drzymały. Wieś wielkopolska i pomorska w walce z germanizacją" Wajda

:arrow: "Przebudzenie narodowe Warmii. 1886 - 1893" Wakar

:arrow: "Działalność SDP i PPS zaboru pruskiego w Poznańskiem w latach 1891-1914" Danilczuk

:arrow: "Dzieje związków zawodowych w Wielkopolsce do roku 1919" Filipiak

:arrow: "Narodowa Demokracja w Poznańskiem 1900-1914" Marczewski

Nie wiem zbytnio jakiego okresu ma dotyczyć praca, dlatego podałem tytuły obejmujące okres od kulturkampfu do przyłączenia zaboru pruskiego do Polski. Jeśli chciałbyś z innego okresu, mogę podać.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A więc poszukuje

Pamiętam, jak w szkole mnie uczyli, żeby nie zaczynać zdania od "a więc". Widać już nie uczą, szkoda. Nie martw się Kolego, na szczęście jest jeszcze to Forum, więc już wiesz co trzeba ;)

Jeśli możecie wypiszcie nazwy

Nie możemy, szanujemy swój czas. Bardzo mi przykro Kolego, ale skoro Tobie nie chce się poszukać, to czemu my mamy się męczyć? Możemy co najwyżej podać źródła, co zresztą Kolega piterzx już powyżej zrobił. Forum to nie prywatny folwark "jaśnie panów użytkowników", co najwyżej Administratora.

Powodzenia,

Vissegerd

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mogę Ci podać organizacjce polskie działające w zaborze pruskim, ale dość duzo tego mam i jak chcesz to podaj mi swój mail a Ci je wyśle

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.