Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

dzionga   

Temat zakładam, bo już sama nie wiem jak to było... (nie zauważyłam takowego) Moje rozterki polegają na tym, że raz czytam, że Warszawa była wycofana z Burzy w marcu albo kwietniu 1944 r., a potem widzę, że Albinos (w temacie o ocenie przygotowania Powstania) pisze, że Warszawa nigdy z akcji Burza wycofana nie była. Jako, że Albinosowi w sprawiach dotycząccyh PW ufam bardziej niż książkom chcę zapytać jak to było z tą Burzą w Warszawie?

A jeżeli Warszawa nie była wycofana to znaczy, że w stolicy był chyba jakiś inny rodzaj tej akcji, gdyż Burza polegała na atakowaniu tyłów wojsk, a nie na wypowiadaniu otwartej walki w mieście...

Pomocy!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Jako, że Albinosowi w sprawiach dotycząccyh PW ufam bardziej niż książkom chcę zapytać jak to było z tą Burzą w Warszawie?

Dzięki za zaufanie, ale sam nie uważam się za osobę, której można ufać bardziej niż którejkolwiek książce. Natomiast sam problem wyjaśniałem już ładne parę razy. To co pisałem, pisałem za pracą profesora Krzysztofa Komorowskiego. Więc w tym przypadku, można mi zaufać :D Pozwolę sobie wykorzystać fragment jednego z moich postów:

W lutym '44 OW dostał jedynie rozkaz ochrony ludności cywilnej, na wypadek cofania się frontu wschodniego. W lipcu '44 nie chodziło o żadne powracanie do "Burzy". Cały czas utrzymywane (od jesieni '43) były dwie możliwości: powstanie i akcja dywersyjna na wielką skalę. W lipcu '44 zdecydowano się na wariant powstania. Przecież nawet meldunek "Bora" z 14 października '43 dowodzi, iż dowództwo widziało potrzebę wyzwolenia Warszawy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

No nareszcie wróciłeś, bo już nudno było :D

Dzięki za zaufanie, ale sam nie uważam się za osobę, której można ufać bardziej niż którejkolwiek książce.

Legendarna skromność :wink:

Pozwolę sobie wykorzystać fragment jednego z moich postów:

Jakbyś mógł podać mi jakiegoś linka to bym sobie chętnie przeczytała całość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
No nareszcie wróciłeś, bo już nudno było :D

Eee tam nudno...

Legendarna skromność :wink:

Znam swoje możliwości :D

Jakbyś mógł podać mi jakiegoś linka to bym sobie chętnie przeczytała całość.

Temat o przygotowaniu PW, druga strona górze. Ale tam na ten temat wiele więcej nie znajdziesz :D Tak więc polecam kupić jednak książkę Pana Komorowskiego, naprawdę warto.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Eee tam nudno...

A żebyś wiedział, że nudno :D

Znam swoje możliwości :wink:

No no :D

Tak więc polecam kupić jednak książkę Pana Komorowskiego, naprawdę warto.

We wspaniałych zamojskich księgarniach raczej mi się to nie uda :D

Koniec OT. A temat jest sens zostawiać? Czy blokujemy go?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.