Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Leuthen

Miniatury Morskie - nowa edycja

Recommended Posts

Leuthen   

Od 2006 r. wydawnictwo VIK wydaje nową edycję popularnej niegdyś serii broszurek "Miniatury Morskie". Dotyczą one epizodów wojny na morzu. W Zakopanem na Krupówkach w namiocie z tanią książką kupiłem 5 zeszytów dotyczących wydarzeń z okresu drugiej wojny światowej. Czy ktoś czytał któryś z nowych tomików? Co sądzicie o ich poziomie?

Ja jak dotąd przeczytałem z. 12, poświęcony komandorowi Hara (jeden z najsłynniejszych japońskich dowódców niszczycieli na Pacyfiku) i bardzo mi się podobał (może dlatego, że autorem tomiku był ceniony pisarz morski - Andrzej Perepeczko). Wiem, że w Polsce ukazały się już wspomnienia Hary (Perepeczko korzystał z wydania angielskiego - "Japanese Destroyer Captain"). Teraz z powodu pogody (od wczoraj od 10 rano nieprzerwanie pada deszcz, a Tatrach śnieg...) zacząłem lekturę tomiku poświęconego Wolfgangowi Lüthowi - asa nr 2 U-Bootwaffe z DWS (zresztą on też doczekał się polskiego tłumaczenia jego biografii).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.