Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
mch90

Kursy maturalne

Recommended Posts

mch90   

No właśnie. W tym roku przygotowuję się do matury z historii 2009 i w związku z tym bardzo poważnie zastanawiam się nad wykupieniem kursów przygotowawczych w Warszawie. Proszę o pomoc studentów z Warszawy, korzystających z usług tego typu- czy warto wydawać na to pieniądze? Jakich kursów należy unikać, a które zdobyły Wasze uznanie fachowością?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

Szczerze? Daj sobie święty spokój z kursami do matury. Jak mawiała moja polonistka z liceum, jeśli ktoś chce, sam się świetnie przygotuje. Wystarczy włożyć trochę pracy w przygotowania i tyle. Ja nie korzystałem z żadnych kursów, wśród moich znajomych z roku też mało kto korzystał, a wszyscy zdali maturę bez problemu. U mnie w szkole parę osób korzystało z różnych kursów, nikomu jakoś nie pomogły specjalnie. Jak dla mnie strata czasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem ani kursy, ani samemu to złe rozwiązanie najlepsze korepetycje indywiudalne z jakimś nauczycielem, który zmusi do systematycznej pracy i nauczyc pod kątem nowej matury jak rozwiązywać te zadania i jak pisać wypracowanie najlepiej zawsze zadając coś do napisania i robiąc dużo testów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

Jasne że jak ktoś chce się dobrze przygotować, to można pogadać z nauczycielem, ale z doświadczenia wiem, że samemu można się spokojnie przygotować. Bez wywalania kasy na kursy.

Moim zdaniem ani kursy, ani samemu to złe rozwiązanie

Co do nauki samemu, śmiem się nie zgodzić. Sam się tak uczyłem, i jakoś źle na tym nie wyszedłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja jestem nijako "dzieckiem sukcesu" mojego mentora czyli korepetytora i swojej ciężkiej pracy. Kazał się X nauczyć to przychodziłem potem teścik, gadanie o tym, co miałem się nauczyć on pytał ja opowiadałem, a potem zadanko. Do tego dużo jakiś obrazków, tekstów źródłowych etc. Ja jestem z natury leniwy... a tak to facet był tak fantastycznym emerytem, że żal było się nie nauczyć czy nie zrobić zadania : D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

To już zależy od indywidualnych predyspozycji. Ja też z natury jestem leniwy, i nie lubię robić czegoś, co muszę zrobić, ale jakoś się sam przygotowałem. Poza tym zarówno z doświadczenia swojego, znajomych jak i z rad moich nauczycieli z liceum wiem, że kursy nie są naprawdę potrzebne. Wystarczy samemu narzucić sobie program pracy i realizować go krok po kroku.

Do tego dużo jakiś obrazków, tekstów źródłowych etc.

Szczerze? Przejrzałem ledwie kilka tekstów źródłowych, kilka obrazków i tyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.