Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
piterzx

Antysemityzm w Polsce

Recommended Posts

piterzx   

Witam,

Wiek XIX to wiek nowych idei i prądów społecznych, religijnych i filozoficznych, niestety, także tych niechlubnych. W dobie zaborów na ziemiach polskich i wśród rodaków będących na emigracji pojawiać się zaczął antysemityzm.

Czym był zapoczątkowany? Co wpłynęło na jego pojawienie się wśród Polaków? Czy był on "produktem" rodzimym, czy może przywędrował do nas zza granicy?Czym cechował się polski antysemityzm? Może znacie jakieś przykłady postaci będących jego zwolennikami i przeciwnikami? Czy, Waszym zdaniem, wykształcił się on z antyjudaizmu, czy może był osobnym tworem? A wreszcie, jak wpłynął on na rozwój społeczeństwa polskiego i relacji w jego łonie?

Serdecznie zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Furiusz   

Wątki antysemickie pojawiły się np w okresie Sejmu Wielkiego np w broszurce zatytułowanej Zwierciadło polskie dla publiczności, choć niekształtne ale w reprezentacji rzetelne gdzie nawołuje się do oczyszczania Warszawy ze smrodu żydowskiego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.