Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Duke Mihashi

Pamiętnik powstańca warszawskiego

Recommended Posts

Przed kilkoma dniami otrzymałem niezwykły list. Jego nadawcą był Maciej Bernhardt, emerytowany prof. Politechniki Warszawskiej i uczestnik powstania warszawskiego w 1944 roku. List zawierał obszerny, liczący kilkadziesiąt stron pamiętnik, ze wspomnieniami z tragicznych wydarzeń końca II wojny światowej. Zapiski Czytelnika "Histmaga" tak poruszyły redakcję portalu, że zdecydowaliśmy się je opublikować. Zdobyły też duże uznanie Czytelników.

Serdecznie polecam - jako ciekawe źródło historyczne, mówiące o powstaniu od strony zwykłego, szarego człowieka, uczestnika tamtych wydarzeń:

http://histmag.org/?id=1964

A może znacie podobne tego typu źródła na ten temat?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   
A może znacie podobne tego typu źródła na ten temat?

Chodzi o wspomnienia zapisane w formie elektronicznej, czy ogólnie o wspomnienia powstańców?

Zdobyły też duże uznanie Czytelników.

I słusznie, sam czekam na kolejne części ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

Hmm, co by tu... Pierwszą taką rzeczą jaka przychodzi mi na myśl, jest książka pana Jana Kurdwanowskiego "Kroka" pt. "Mrówka na szachownicy", dostępna w PDF-ie. Warto zwrócić uwagę na relację z drugiej strony, czyli wspomnienia Mathiasa Schenka, dostępne na stronie whatfora: http://powstanie-warszawskie-1944.ac.pl/z_...iej_strony1.htm . Na stronie Rzeczpospolitej jest trochę wspomnień tego typu, chociażby Juliusza Kuleszy, Wacława Gluth-Nowowiejskiego, Stanisława Krupy czy też Elżbiety Ostrowskiej. Jakby się tak rozejrzeć po sieci, to można znaleźć czasem coś ciekawego, właśnie w tym stylu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.