Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Duke Mihashi

Pamiętnik powstańca warszawskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Przed kilkoma dniami otrzymałem niezwykły list. Jego nadawcą był Maciej Bernhardt, emerytowany prof. Politechniki Warszawskiej i uczestnik powstania warszawskiego w 1944 roku. List zawierał obszerny, liczący kilkadziesiąt stron pamiętnik, ze wspomnieniami z tragicznych wydarzeń końca II wojny światowej. Zapiski Czytelnika "Histmaga" tak poruszyły redakcję portalu, że zdecydowaliśmy się je opublikować. Zdobyły też duże uznanie Czytelników.

Serdecznie polecam - jako ciekawe źródło historyczne, mówiące o powstaniu od strony zwykłego, szarego człowieka, uczestnika tamtych wydarzeń:

http://histmag.org/?id=1964

A może znacie podobne tego typu źródła na ten temat?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
A może znacie podobne tego typu źródła na ten temat?

Chodzi o wspomnienia zapisane w formie elektronicznej, czy ogólnie o wspomnienia powstańców?

Zdobyły też duże uznanie Czytelników.

I słusznie, sam czekam na kolejne części ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Hmm, co by tu... Pierwszą taką rzeczą jaka przychodzi mi na myśl, jest książka pana Jana Kurdwanowskiego "Kroka" pt. "Mrówka na szachownicy", dostępna w PDF-ie. Warto zwrócić uwagę na relację z drugiej strony, czyli wspomnienia Mathiasa Schenka, dostępne na stronie whatfora: http://powstanie-warszawskie-1944.ac.pl/z_...iej_strony1.htm . Na stronie Rzeczpospolitej jest trochę wspomnień tego typu, chociażby Juliusza Kuleszy, Wacława Gluth-Nowowiejskiego, Stanisława Krupy czy też Elżbiety Ostrowskiej. Jakby się tak rozejrzeć po sieci, to można znaleźć czasem coś ciekawego, właśnie w tym stylu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.