Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Reportaże o Powstaniu

Rekomendowane odpowiedzi

dzionga   

Z racji obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, głównie w TVP można było tego trochę zobaczyć. Liczy się inicjatywa, to, że wogóle można było coś zobaczyć na ten temat w telewizji publicznej, ale drażni mnie jedno- od trzech lat widzę to samo. Trzeba korzystać z tego, że powstańcy żyją, bo nikt nie jest wieczny, a oni już swój wiek mają, i robić coś nowego, a nie ciągle się powtarzać.

Co myślicie o tych reportażach? Jak Wam się podobają? Może przychodzą Wam do głowy jakieś tytuły?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Niewątpliwie programy te pozwalają, zwłaszcza osobom słabo rozeznanym w temacie Powstania, poznać kilka ciekawych historii, faktów. Pamiętam jak jeszcze parę lat temu sam dopiero "wchodziłem" w temat, takie programy bardzo mi pomogły. Zdecydowanie jednym z lepszych pomysłów była puszcza kilka lat temu, codziennie od 1 sierpnia bodajże do 5 października, seria programów opisujących każdy kolejny dzień. Obok komentarza historycznego było tam sporo relacji samych Powstańców. Żałuję że nikt nie wpadł na pomysł ponownego puszczenia tego.

ale drażni mnie jedno- od trzech lat widzę to samo.

Mam identycznie. Wczoraj na Polonii leciał pierwszy odcinek programu "Pojazdy Powstańczej Warszawy". Program niewątpliwie ciekawy, jednak pokazywano go już rok temu. Zastanawia mnie, czy naprawdę nie ma innych reportaży, które można by pokazać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Zastanawia mnie, czy naprawdę nie ma innych reportaży, które można by pokazać.

Nawet jeśli nie ma to przecież można zrobić. TVP mogłaby się tym zainteresować póki się da, bo czas ucieka.

Żałuję że nikt nie wpadł na pomysł ponownego puszczenia tego.

Wielka szkoda, bo to naprawdę dobry pomysł, jak kartki z kalendarza w MPW.

Ten dzisiejszy reportaż o "Parasolu" był sprzed 5 lat, bo ten powstaniec mówił, że "po 59 latach...".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marcin29   

J.Brochwicz-Lewiński,wspaniała postać szlak bojowy,dokonania.Ale widac od razu że nie warszawiak,i że z batalionem Parasol zwiazany był krótko,niektóre jego wypowiedzi zwłaszcza pod koniec,dotyczace pewnych aspektów społecznych,to nie był "duch" tego srodowiska które tworzyło bataliony Zośka i Parasol.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Tutaj jest ciekawy artykuł o powstaniu. Jest to krótki reportaż, ale nie telewizyjny.

http://www.pardon.pl/artykul/5779/powstanie_nie_mialo_sensu

Najbardziej mnie oburzają komentarze internautów. To, że ktoś może uważać, że PW nie miało sensu, nie oznacza obrażaniem go..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Wielka szkoda, bo to naprawdę dobry pomysł, jak kartki z kalendarza w MPW.

To przypomina mi się jeszcze jedna seria, którą TVP 2 puszczała na 60 rocznicę. Dzień w dzień, relacje podawane przez "Błyskawice". Do tego krótki komentarz historyczny i oczywiście zdjęcia oraz filmy. Jedynie co nie podobało mi się w całości, to późna godzina emisji. Każdy odcinek leciał koło 23.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Dzień w dzień, relacje podawane przez "Błyskawice".

1 sierpnia w jakimś reportażu, chyba "Podziemne miasto" były fragmenty relacji, ale to dosłownie kilka zdań. No i parę słów o jej działalności.

To, że ktoś może uważać, że PW nie miało sensu, nie oznacza obrażaniem go..

Nawet w tym temacie niektórzy nie potrafią zachować szacunku do siebie. Każdy może mieć odmienne zdanie na ten temat, ale to nie znaczy, że powstańców nie należy szanować, to trzeba robić, bo na to zasłużyli!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
To, że ktoś może uważać, że PW nie miało sensu, nie oznacza obrażaniem go..

Nawet w tym temacie niektórzy nie potrafią zachować szacunku do siebie. Każdy może mieć odmienne zdanie na ten temat, ale to nie znaczy, że powstańców nie należy szanować, to trzeba robić, bo na to zasłużyli!

Tyle, że w tym artykule nikt nie obraża powstańców, a jedynie stwierdza, że samo powstanie nie miało sensu. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Tyle, że w tym artykule nikt nie obraża powstańców, a jedynie stwierdza, że samo powstanie nie miało sensu. :D

A ja się spotkałam z opiniami, które już graniczyły o obrazę powstańców i do tego piłam :D

Ja się sama spotkałam z taki zachowaniami: ja twierdzę, że Powstanie to był błąd i od razu szturm na mnie: "to było bohaterstwo, oni walczyli o wolność!" A czy ja twierdzę, że nie?

Ach, ten brak zrozumienia między ludźmi :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marcin29   

Ten artykuł stwierdza po prostu fakt, w tych okolicznościach powstanie nie miało sensu.Ale do oficerów liniowych i żołnierzy nie mozna miec o to pretensji,to raczej sztaby były odpowiedzialne.Tym walczącym na linii należy się szcunek.I jedna uwaga w powstaniu warszawskim walczyła nie tylko AK,warto o tym pamiętać

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
O ile mnie pamięć nie myli, dzisiaj o 21 na Polonii kolejny reportaż o Powstaniu.

Tak, o tytule: Pamięć ciągle żywa. Ciekawe z którego roku... Oby jakiś nowy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.