Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Lu Tzy   
Lepiej by bylo wznowic "Kanal". To jest film bezwzglednie dobry.

Wolałbym aby "Kanał" zostawili w spokoju ;) Boję się, że jego reputacja mogła by ucierpieć. Pewne rzeczy są niepowtarzalne. Jakakolwiek próba odświeżenia, zrobienia kontynuacji itp. mogła by nie wyjść mu na dobre. To już przyznam szczerze, że wolałbym, aby zrobiono coś na kształt ostatnich dwóch odcinków "Kolumbów". Bez żadnego mieszania polityki do tego.

Ja mam na mysli tylko ponowne wypuszczenie tego filmu do obiegu kinwego! Zadnych przerobek czy dorobek :shock: !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Ale to chyba jednak też nie to. Mało kto by na to poszedł, skoro i tak wszyscy już widzieli. Jaki jest sens w płaceniu za oglądanie czegoś, co można za kilka złotych mieć na kasecie tudzież DVD, nie mówiąc o obejrzeniu w TV. Tutaj potrzebny jest film, który potrafiłby się przebić na światowe ekrany. A film Wajdy choć naprawdę świetny, raczej takich szans nie ma.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

"Konformiste" Bertolucciego wypuszczono po raz wtory w tym roku i na frekwencje nie narzekano.... Ludzie, co chodza do kimna, pojda. Ja bym poszedl. W zyciu nie mialem szansy na obejrznie "Kanalu" na duzym ekranie. A to jest wybitnie kinowy film.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Tutaj potrzebny jest film, który potrafiłby się przebić na światowe ekrany.

Ja myślę, że waro by było wyeksponować to osamotnienie Polaków, matactwa Stalina. No i w tym filmie powinno być parę takich momentów brutalnych i ukazujących cierpienie, bo prawda jest taka, że ludzie lecą na to, więc może poszliby do kin na taki film... Można by było jeszcze wątek miłosny poruszyć... Trzeba patrzeć na to, co ludzie chcieliby zobaczyć, no i oczywiście trzymać się prawdy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Ludzie, co chodza do kimna, pojda. Ja bym poszedl.

Ty byś poszedł, ja bym poszedł, pewnie jeszcze wiele innych osób by poszło. Osób które chodzą do kina czy też interesują się tą tematyką. Ale tutaj chodzi o ściągnięcie do kin także innych ludzi. Amerykanie potrafią swoje historie sprzedać na całym świecie. Czy my nie moglibyśmy spróbować zrobić podobnie? Mam dziwne wrażenie, że film zrobiony na kształt "Kompanii Braci" miałby znacznie większe szanse na przebicie się na ekrany światowe, niż wznowienie "Kanału".

Ja myślę, że waro by było wyeksponować to osamotnienie Polaków, matactwa Stalina.

Umieszczenie wątków politycznych jak dla mnie mija się z celem.

Można by było jeszcze wątek miłosny poruszyć...

A po co? Te najlepsze filmy wojenne są pozbawione wątków miłosnych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Amerykanskie filmowe historie sprzedaja sie dobrze wszedzie, bo widownia amerykanska, jesli sie czyms rozni od zagranicznej, to chyba tym, ze mniej wie o wlasnej historii.

"Kompania braci" jest dobra - jak na Hollywood. Podobnego serialu polskiego chyba bym nie przetrwal.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
to chyba tym, ze mniej wie o wlasnej historii.

Momentami zastanawiam się, na ile my sami znamy swoją własną historię. Jeśli za autorytet w temacie Powstania uchodzi Davies...

Podobnego serialu polskiego chyba bym nie przetrwal.

A to czemu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Czemu? Slabo znosze patetyczne dyrdymaly.Z koniecznosci toleruje je w kinie amerykanskim, ale w polskiej produkcji bylyby nie do zniesienia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Z koniecznosci toleruje je w kinie amerykanskim, ale w polskiej produkcji bylyby nie do zniesienia.

A kto powiedział, że film ma być patetyczny? Jestem daleki od poparcia takiej produkcji. Pisząc o "Kompanii Braci", miałem raczej na myśli zwyczajne ukazanie pola walki, bez wzniosłych haseł, politykowania itp. Można było nakręcić "Kolumbów"? Można. To czemu teraz nie zrobić czegoś podobnego w treści?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Kiedy zrobiono Kolumbow? Bez mala 30 lat temu. Wtedy umiano jeszcze w Polsce robic takie rzeczy. Teraz jest bida z nedza. Sarkalem na Amerykanow, ale to Wajda w "Katyniu" zaserwowal nieprzyswajalna dawke kiczowatego patosu. Obawiam sie, ze niczego lepszego spodziewac sie nie mozna.

P.S. Chyba, ze sie Jan Jakub Kolski zainteresuje sprawa.... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Wtedy umiano jeszcze w Polsce robic takie rzeczy.

To już teraz w tym głowa naszych speców, aby znowu się naumiano.

Sarkalem na Amerykanow, ale to Wajda w "Katyniu" zaserwowal nieprzyswajalna dawke kiczowatego patosu.

Katyń jednak jest trochę innym tematem. Ciężko z niego zrobić film wojenny ze scenami zapadającymi w pamięć jak te z "O jeden most za daleko" czy też "Najdłuższego dnia".

Obawiam sie, ze niczego lepszego spodziewac sie nie mozna.

Ja jednak, staram się być w tej materii niepoprawnym optymistą ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
Ja jednak, staram się być w tej materii niepoprawnym optymistą ;)
Winszuje Waszmosci. Jesli sie uda, to ja, zawodowy czarnowidz, bede razem z Toba siedzial w pierwszym rzedzie i robil owacje na stojaco. Oby. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Te najlepsze filmy wojenne są pozbawione wątków miłosnych.

Warto by pomyśleć o przyciągnięciu do kin żeńskiej części widownii, a kobiety z reguły lecą na takie motywy ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Warto by pomyśleć o przyciągnięciu do kin żeńskiej części widownii, a kobiety z reguły lecą na takie motywy ;)

Żeby się zrobiło drugie "Pearl Harbor"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Żeby się zrobiło drugie "Pearl Harbor"?

Nie mówię, żeby zrobić kolejny film o miłości z wojną w tle, ale wpleść gdzieś delikatnie wątek miłosny, przykład Baczyńskiego i Basi jest ogólnie znany, ale możnaby go wykorzystać albo znaleźć przykład innych ludzi, których historia skończyła się szybko i tragicznie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.