Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Championship Manager - gra idealna?

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Na początek cytat z gry.online.pl:

Championship Manager to najsłynniejsza seria menedżerów piłkarskich. Pierwsza odsłona popularnego CeeMa pojawiła się w 1992 roku. Rodzicami serii są bracia Paul i Oliver Collyer, którzy stworzyli program w warunkach domowych w Shropshire (Anglia). Niebawem podpięli się pod firmę Sports Interactive, która opracowała kolejne wydania Championship Managera. Wydawcą ostatnich części był Eidos Interactive.

Co prawda nie jest to gra historyczna, a o takich tutaj pojawiają się głównie tematy, niemniej mamy na forum paru miłośników piłki nożnej. Jak oceniacie serię CM? Jakie są/były Wasze największe sukcesy? Która z części najbardziej przypadła Wam do gustu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

FM 2006 jest najlepsza uwielbiam tą grę uwielbiam grać Realem Madryt sprzedawać wielkie gwiazdy i kupować młodych najlepszy, którymi trzaskam całą Europę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Co prawda FM i CM to jednak inne serie, to jednak biorąc pod uwagę iż serię FM uważa się za faktyczną kontynuację CM (po rozpadzie duetu SI Games-Eidos obie formy wydają swoje tytuły), to niech będzie i o FM.

Ja osobiście jestem najmocniej związany z Championship Manager 4, pierwszą grą z serii, w której mamy do czynienia z podglądem meczu w 2D. Za swój największy sukces jak na razie uważam stworzenie z VfB Stuttgart, ekipy która na starcie sezonu 2002/2003 kasy ma tyle, że ledwo stać ją na średniej klasy piłkarza z ligi polskiej a za cel stawia się jej utrzymanie w lidze, drużyny która w dwa sezony wygrywa ligę niemiecką, Puchar Niemiec, Puchar UEFA i Ligę Mistrzów, gromiąc w finale Newcastle 4:1. Oprócz Stuttgartu największą przyjemność daje mi gra PSV Eindhoven, Atletico Madryt (pamiętam jak kiedyś rozjechałem Real w lidze tak z 7:1), Porto, Legią i Manchesterem. Chociaż tak na dobrą sprawę, to poza Atletico i Legią, pozostałe ekipy nie dają aż ta wielkiej frajdy z kolejnych sukcesów, a już na pewno nie ManUtd. Chociaż muszę przyznać, że stworzenie ekipy, która może wystawić dwa równe i silne składy, i nie przegrywa przez 82 spotkania z rzędu (na razie), wygrywając wszystko co można wygrać (teraz już tylko Puchar UEFA mi został, ale chyba sobie go odpuszczę), to jednak jest bardzo miła sprawa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   

Też uwielbiam FM, zwłaszcza, że po kilku sezonach w Polskiej lidze jest naprawdę masa talentów i jako trener kadry można wybornie się bawić w tą grę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ucio   

Obecnie Football Manager bije na głowę wszystkie inne managery - Championship Manager czy ten nieszczęsny Fifa Football Manager.

Swoją przygodę z grrami tego typu zaczynałem grając w CM 2001/2002. Pamiętam, że wystarczyło kupic do dowolnego klubu Vieri'ego oraz Chivu a wygywało się wszystko.

Następnie był Football Manager 2005. Jako wielki wielbiciel Czerwonych Diabłów kierowałem właśnie klubem z Old Trafford. Co do polskich zespołów to Wisła Kraków z ktorą czesałem co się dało w kraju. CO do europejskich pucharów to tylko puchar UEFA udało mi się zdobyć.

Niestety, obecnie nie mam czasu na jakiekolwiek gry, może w wakacje.... :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.