Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Wasza jedenastka świata 2007

Rekomendowane odpowiedzi

Buffon to te nagrody sam nie wiem za co dostaje, przecietny bramkarz, gra dobrze jak zespołowi idzie, natomiast nie widziałem jeszcze ważnego meczu, który zostałby przez niego wygrany. Zdecydowanie rok 2007 (2008 jak na razie też) w bramce należał do Casillasa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Najlepiej samemu zobaczyć:

Patrząc na takie filmiki raczej ciężko wywnioskować, który z nich jest lepszy. Przecież ja też mogę podać kilka filmików z najlepszymi interwencjami Buffona:

Widać różnicę? Ja osobiście nie widzę żadnej. Po prostu wyżej cenię sukcesy Buffona, gdyż dla mnie Real jest mimo wszystko silniejszą ekipą od Juventusu, więc i więcej zależy od Buffona niż od Casillasa. Jednak mówienie, że Buffon jest przeciętny albo przereklamowany, to jak dla mnie lekka przesada.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   
Buffon to te nagrody sam nie wiem za co dostaje, przecietny bramkarz, gra dobrze jak zespołowi idzie, natomiast nie widziałem jeszcze ważnego meczu, który zostałby przez niego wygrany. Zdecydowanie rok 2007 (2008 jak na razie też) w bramce należał do Casillasa.

To chyba mało tych meczów oglądasz... Bez urazy ale stwierdzeniem "gra dobrze jak zespołowi idzie" pokazałeś, że nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz.

Może zanim zaczniecie arbitralnie stwierdzać, że Buffon jest "przeciętny i przereklamowny" obejrzyjcie parę meczów Juventusu?

Dzięki kapitalnym interwencjom Buffona Juve w tym sezonie m.in. wygrało z Cagliari, zremisowało z Romą i z Interem. Jak już mówiłem - Gigi praktycznie w każdym meczu wybrania niesamowite piłki ratując w ten sposób tyłki całemu zespołowi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Widać różnicę? Ja osobiście nie widzę żadnej. Po prostu wyżej cenię sukcesy Buffona, gdyż dla mnie Real jest mimo wszystko silniejszą ekipą od Juventusu, więc i więcej zależy od Buffona niż od Casillasa. Jednak mówienie, że Buffon jest przeciętny albo przereklamowany, to jak dla mnie lekka przesada.

Tak moze i kadrowo Real lepszy, ale za to z beznadziejnie grającą obroną

Jak mówię Buffon dla mnie nic specjalnego nie pokazuję. Troche się do niego przekonałem w finale MŚ 2006 (chociaż w karnych Włosi nie mieli co na niego liczyć, nie wyczuł nawet jednej piłki), ale rok 2007 nie był Buffona.

Dzięki kapitalnym interwencjom Buffona Juve w tym sezonie m.in. wygrało z Cagliari, zremisowało z Romą i z Interem. Jak już mówiłem - Gigi praktycznie w każdym meczu wybrania niesamowite piłki ratując w ten sposób tyłki całemu zespołowi.

Dotyczy to takze Casillasa, Cecha, Van der Sara, Boruca i wielu innych bramkarzy. Ten bramkarz na arenie miedzynarodowej w 2007 roku nie pokazał nic, bo nawet nie miał takiej okazji. Ludzie wiem, ze mozna byc fanem Juve, ja nic do tej drużyny nie mam, ale Buffon w 2007 roku nie zasłużył na nagrodę. Poza tym dla mnie on jest przereklamowany i niech nikt mi nie zarzuca, że się nie znami, bo wyśmieje. Włosi mieli znacznie lepszych bramkarzy np. Dino Zoff, Walter Zenga, czy Gianluca Pagliuca.

Co do kompilacji. Prawie każdy bramkarz na poziomie potrafi wybronić niesamowite piłki, ale nie każdy potrafi je obronić w decydującym momencie i tym samym zapewnić drużynie zwycięstwo w bardzo ważnym meczu, nie meczu ligowym z Cagliari, czy inną Anconą.

PS. Najlepszy i tak był Peter Schmeichel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jak już mówiłem - Gigi praktycznie w każdym meczu wybrania niesamowite piłki ratując w ten sposób tyłki całemu zespołowi.

Dzięki interwencją Casillias Real zdobył Mistrzostwo Hiszpanii, mnóstwo w nim zasługi Realu, a Buffon pomógł w... awansie do Serie A z B... to prawidzy sukces nie ma co. Ponadto Real gra w LM i tam też broni fantastycznie, a Buffon chyba z przyzwyczajenia został wybrany..., bo inaczej nie potrafię uzasadnić tej decyzji kiedy II ligowemu bramkarzowi daje się wyróżnienie... To już lepszy jest nasz Boruc, bo tam obrońcy często dają mu robotę, a w meczach z Milanem jest niesamowity.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

Tylko zwróć uwagę na pewien znaczący fakt:

Real ma świetnych piłkarzy na każdej pozycji. Tymczasem Juventus w bieżącym sezonie ma przeciętną kadrę, zwłaszcza jeśli chodzi o obronę. Tak naprawdę gdyby nie Buffon i Trezeguet na pewno nie zajmowałby teraz trzeciego miejsca.

Sam chyba przyznasz, że w takich okolicznościach interwencje Buffona są dużo więcej warte.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
ale nie każdy potrafi je obronić w decydującym momencie i tym samym zapewnić drużynie zwycięstwo w bardzo ważnym meczu, nie meczu ligowym z Cagliari, czy inną Anconą.

A to Buffon nie miał takich interwencji? Przyznam że nie jestem wielkim fanem Juve, nie oglądam zbyt często meczów Juve, ale jak już mam okazję widzieć Buffona to niemal zawsze robi na mnie ogromne wrażenie. Co do meczów z Anconą czy innym Cagliari, właśnie prawdziwą klasę poznaje się po tym, jak zawodnik podchodzi do meczów i z tymi największymi i z tymi outsiderami.

Poza tym dla mnie on jest przereklamowany i niech nikt mi nie zarzuca, że się nie znami, bo wyśmieje.

Co do tego czy przereklamowany. Pele (umieścił go w FIFA 100) i Casillas (kilka razy przyznawał, że wzoruje się na Buffonie) mają, albo chociaż mieli, inne zdanie na ten temat. Ale każdy może mieć swój pogląd na ten temat.

To już lepszy jest nasz Boruc, bo tam obrońcy często dają mu robotę, a w meczach z Milanem jest niesamowity.

Czyli Buffon stoi sobie tylko w bramce? Obrona Juve to wcale nie jest taka znowu super obrona, Buffon ma naprawdę sporo roboty.

PS. Najlepszy i tak był Peter Schmeichel

Tu się zgodzę;)

PS. Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na to, iż temat nie dotyczy tylko Buffona i Casillasa;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ta nominacja jest krzywdząca dla bramkarzy, których drużyny nie spadły do II ligi, a sami grają w I. To jest niesprawiedliwe po prostu. Mają słabą obronę to niech sobie kogoś kupią, a nie narzekają, gdyby nie korupcja nadal by mieli więcej dobrych piłkarzy. Założe się, że gdzieś w Europie jest II ligowy bramkarz, który ma lepszą średnią obronionych niż Buffon, ale nikt o nim nie wie, bo nie nazywa się Buffon. Nagroda powinna być dla kogoś innego ja typuje Casillasa, ale są jeszcze Edwin van der Sar, Petr Cech, Jose Manuel Reina.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   

Ja też optuję za Casillasem, ale zaraz za nim daję Boruca w lidze czasem ma wpadki, ale przy takiej ilości pracy od obrońców to nie dziwne..., ale w LM jest najlepszym bramkarzem obecnej edycji i może poprzedniej. W meczach z Spartakiem Moskwa, a przede wszystkim z Milanem, a wcześniej z Man Utd. był bohaterem drużyny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W porządku może troche się zagalopowałem z tą przecietnoscią Buffona, to jest bardzo dobry bramkarz, ale jak dla mnie jest przereklamowany. Wymieniając Anconę, czy cagliari miałem na myśli to, że Buffon grał własnie przeciwko stosunkowo słabym drużynom i już choćby z tej racji nie zasługuje na nagrodę za 2007 rok, bo miał łatwiejsze zadanie, chociaż za zaangazowanbie ma oczywiście plusa. Nagroda dla niego krzywdzi wielu bramkarzy grających przeciwko świetnym drużynom. Mozna się oczywiście sprzeczać kto jest lepszy Buffon, Casillas, czy Cech, ale w 2007 rok w mojej ocenie najlepszy był Casillas.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Mają słabą obronę to niech sobie kogoś kupią,

To niech Real sobie też kupi lepszych, przecież ich stać. A tak narzekają, że bez Casillasa było by fatalnie.

Założe się, że gdzieś w Europie jest II ligowy bramkarz, który ma lepszą średnią obronionych niż Buffon, ale nikt o nim nie wie, bo nie nazywa się Buffon.

Tylko że ten II-ligowy bramkarz nie gra w reprezentacji Włoch i ostatnie kilka miesięcy nie grał w Serie A.

To jest niesprawiedliwe po prostu.

Życie rzadko kiedy jest sprawiedliwe. Dla Ciebie to jest niesprawiedliwe, a dla mnie niesprawiedliwe jest to, że oceniacie Buffona jako bramkarza przereklamowanego czy też przeciętnego. Każdy ma prawo do swojej opinii. Dla mnie np. spędzenie części roku w drugiej lidze, gdzie poziom nie jest zbyt wysoki, a jednocześnie dobra wysoka forma w reprezentacji plus świetna dyspozycja po powrocie do Serie A, jest dowodem na to, że Buffon to zawodnik nie byle jaki, oczywiście nikt nie musi się ze mną zgadzać, ale taka jest moja opinia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie np. spędzenie części roku w drugiej lidze, gdzie poziom nie jest zbyt wysoki, a jednocześnie dobra wysoka forma w reprezentacji plus świetna dyspozycja po powrocie do Serie A, jest dowodem na to, że Buffon to zawodnik nie byle jaki, oczywiście nikt nie musi się ze mną zgadzać, ale taka jest moja opinia.

To inaczej.Nikt nie neguje, że Buffon jest ok., ale czy w związku z aferą korupcyjną i grą w II lidze jest to fair wobec bramkarzy grających w Lidze Mistrzów, Reprezentacji i I lidze?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Nikt nie neguje, że Buffon jest ok.

A jednak Ty Jarpenie i Rycerz robiliście to przez moment.

ale czy w związku z aferą korupcyjną i grą w II lidze jest to fair wobec bramkarzy grających w Lidze Mistrzów, Reprezentacji i I lidze?

A co ma do tego afera korupcyjna? Swoje stanowisko w tej sprawie już wyraziłem. Dla mnie to, iż Buffon po kilku miesiącach gry w II lidze, gdzie nie nie musiał grać na najwyższym poziomie, potrafił grać naprawdę dobrze w reprezentacji a potem powrócić do Serie A i nadal grać jak za najlepszych lat, jest czymś godnym pochwały. Nie neguję, że Casillas zrobił mniej, bo jego gra w mijającym roku zasługuje na wielkie uznanie, ale jednak mam inne podejście do tego, i proszę o uszanowanie tego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że Buffon pierwsze miejsce za nazwisko dostał i tylko dlatego spokojnie w pierwszej 5 powinien być, ale 1 miejsce na pewno nie. Albo lubią Juventus w tej gazecie, albo nie lubią Realu Madryt, albo dali mu dlatego, że nie odszedł z Juventusu za wierność, bo za postawę bramkarską w tamtym roku nie powinien być pierwsz. Byli lepsi po prostu. A to, że gra dobrze, że Cagliari to sorry, ale dziwne żeby źle grał z taką drużyną...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.