Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
ercha

Ksiażka opisująca przebieg II Wojny Światowej

Recommended Posts

ercha   

Witam!!

Chciałbym przeczytać książkę o wojnie w której pokoleji będą opisane wszystkie kampanie .Czy znacie jakieś takie??Jeżeli tak prosze podajcie ich tytuły!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

Jeśli o całej wojnie to proponuję "Kalendarium II WŚ" autorstwa Piekałkiewicza, tam znajdziesz wszystko. Może jednak masz jakiś ulubiony temat, na którym chciałbyś się skupić? Coś co Cię najbardziej pociąga?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ercha   

Głównie niemcy i wojna w europie od 1939-1945 dlatego chciał bym książkę w kórej będą opisane wszystkie europejskie kampanie i inne .Pacyfik jest dla mnie za nudny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

To na początek polecam trylogię Ryan'a- "Najdłuższy dzień", "O jeden most za daleko", "Ostatnia bitwa". Książki Ambrose'a- "Kompania braci", "D-Day", "Obywatele w mundurach". Coś z Carella- "Alianci lądują: Normandia 1944", "Lisy Pustynii", "Spalona ziemia", "Operacja Barbarossa". Może Beevor- "Stalingrad", "Berlin 1945: Upadek". Piekałkiewicz napisał sporo ciekawych książek, można znaleźć u niego sporo ciekawych zdjęć.

Pozycje które Ci podałem to są książki pisane na zasadzie beletrystyki połączonej z faktami, na początek jest to najlepszy wybór. Później przyjdzie czas na dokładniejsze analizy i monografie.

Jedyną książką, wartą polecenia, w której znajdziesz opis całej II WŚ to wspominane już wcześniej "Kalendarium II WŚ" Piekałkiewicza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ramcel   

"Das Boot" ("Okręt") Lothara Buchheima - bardzo dobra książka o niemieckiej łodzi podwodnej. W sumie to bardziej książka fabularna niż historyczna, ale i tak polecam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli o całej wojnie to proponuję "Kalendarium II WŚ" autorstwa Piekałkiewicza

Kalendarium jest naprawdę godne polecenia.

Jako jego posiadaczka jestem bardzo zadowolona.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jachu   

Ja drugą wojnę światową poznawałem poprzez "HISTORIĘ DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ 1939-1945" autorstwa Antoniego Czubińskiego. Są w niej opisy motywów i planów walczących w latach 1939-1945 mocarstw. Jest przedstawiona realizacja i skutki przeprowadzonych operacji i kampanii militarnych, przebieg działań dyplomatycznych oraz wysiłki propagandowe i organizacyjne. Książkę tę uważam za idealną syntezę największego konfliktu zbrojnego XX wieku. Tylko pytanie czy na syntezie należy poprzestać? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.