Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
JJ

80 lat po zwycięstwie pod Narwikiem

Recommended Posts

JJ   

Wszystko wymaga czasem odświeżenia. Dzisiaj 80 lat od odbicia Narwiku przez Sprzymierzonych. W walkach brali udział Francuzi, Norwedzy, Polacy i Brytyjczycy (siły morskie, osłona lotnicza). W nocy, choć o tej porze roku ciężko mówić o nocy, z 28 na 29 maja Polacy poszli do natarcia na półwyspie Ankenes, który zdobyli rankiem 29 maja. Niemcy uciekli z Narwiku. Jeżeli tę historię znamy, to z polskiej perspektywy - o Brygadzie Strzelców Podhalańskich, w której nie tylko niemal nie było górali, ale i 60 % strzelców to byli emigranci lub dzieci emigrantów mieszkający we Francji, słabo mówiący po polsku.

Tu ciekawy cykl filmów pokazujących to pierwsze zwycięstwo Sprzymierzonych w II wojnie światowej z norweskiej perspektywy, czyli tych, któzy bronili swojej ziemi:

 

 

 

O bitwie narwickiej 1940 opowiada norweski historyk Knut Werner Hagen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.